Як відомо, зарплата може складатися з окладу, надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат.
Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами.
Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються з урахуванням вищезазначених вимог (ст. 15 Закону про оплату плати).
Тобто, порядок надання та розміри в законодавчо визначених межах можуть установлюватися окремими додатками – положеннями, наприклад положенням про преміювання, положенням про доплати і надбавки тощо, які є складовими колдоговору. А от виплати проводяться за відповідним чином оформленими наказами керівника підприємства. Розрахунково-платіжна відомість показує нараховану заробітну плату, лікарняні та відпускні, різні доплати та надбавки, нараховані та утримані податки, а також виплачені доходи працівникам. Після проведених виплат по заробітній платі працівникам видається розрахунковий листок про суми, що належать їм до виплат та проведених з них утримань.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити