Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Які документи потрібні для виплати додаткової зарплати?

За колдоговором підприємство проводить нарахування додаткової зарплати: класність, шкідливість, понаднормові, щомісячна винагорода за вислугу років тощо. Які документи потрібні для таких витрат (накази, розрахунково-платіжні відомості)?

Як відомо, зарплата може складатися з окладу, надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат.

Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами.  

Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються з урахуванням вищезазначених вимог (ст. 15 Закону про оплату плати). 

Тобто, порядок надання та розміри в законодавчо визначених межах можуть установлюватися окремими додатками – положеннями, наприклад положенням про преміювання, положенням про доплати і надбавки тощо, які є складовими колдоговору. А от виплати проводяться за відповідним чином оформленими наказами керівника підприємства. Розрахунково-платіжна відомість показує нараховану заробітну плату, лікарняні та відпускні, різні доплати та надбавки, нараховані та утримані податки, а також виплачені доходи працівникам. Після проведених виплат по заробітній платі працівникам видається розрахунковий листок про суми, що належать їм до виплат та проведених з них утримань. 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі