• Посилання скопійовано

Сумісник у неприбутковій організації

Як правильно оформити працівника за сумісництвом у неприбутковій організації, які звіти подавати?

Прийняття працівника за сумісництвом у неприбуткову організацію здійснюється на загальних підставах. Для початку у неприбутковій організації в штатному розписі повинна бути затверджена посада, на яку приймається працівник.

Тож, працівника приймають на роботу на підставі заяви з обов’язковим визначенням місця роботи за сумісництвом. На підставі заяви видається наказ про прийняття на роботу за сумісництвом з оплатою праці відповідно до відпрацьованого часу та укладається трудовий договір.

Крім того, подаються інші  необхідні документи для працевлаштування:

  • паспорт (або інший документ, що посвідчує особу);
  • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • документ про освіту (за необхідності);
  • інші документи, які дають право на пільги.

Надалі слід подати до податкової за місцем обліку повідомлення про прийняття працівника на роботу з кодом «2» - «працівник без трудової книжки», напередодні дня виходу працівника на роботу.

Також на працівника, прийнятого за сумісництвом подається, як і на всіх працівників, щокварталу об’єднана звітність.

В Додатку 5 об’єднаної звітності відображається дата прийняття, посада, професійна назва роботи, код класифікатора професій, наказ, та інша необхідна інформація.

В Додатку 1 об’єднаної звітності за кодом категорії «1» відображається інформація по нарахованому доходу працівнику за фактично відпрацьований час у графах 16 та 17, сумі нарахованого ЄСВ на дохід у графі 20, з зазначенням у графі 21 – ознака наявності трудової книжки «0», у графі 22 – ознака наявності неповного робочого часу «1», інші графи заповнюються в загальному порядку.

В Додатку 4ДФ об’єднаної звітності у графах 3а та 3 відображається інформація по нарахованому/виплаченому доходу працівнику за фактично відпрацьований час, у графах 4а та 4 – відображається нарахована/перерахована сума утриманого ПДФО із доходу працівника, у графах 5а та 5 – відображається нарахована/перерахована сума утриманого ВЗ із доходу працівника за ознакою доходу «101».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202431
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202423
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024319
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427