Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Прийняття на роботу іноземця з посвідкою на постійне проживання

Підприємство планує прийняти на роботу автоелектрика - іноземця (громадянина Молдови). На руках має Посвідку на постійне проживання, ІПН, довідку з місця реєстрації. Чи підпадає даний працівник-іноземець під виключення по оплаті праці у розмірі 10 МЗП?

Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 1 Закону про правовий статус іноземців, посвідка на постійне проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні.

Працевлаштування працівників, які мають посвідку на постійне місце проживання, здійснюється аналогічно працевлаштуванню громадян України. При цьому додатково отримувати дозвіл на працевлаштування іноземців не потрібно, відповідно і виконувати вимогу щодо дотримання оплати праці в 10 МЗП не потрібно.

Оподаткування зарплати працівника-іноземця з посвідкою на постійне місце проживання здійснювається у відповідності з законодавством Укаїни. Тобто, з нарахованої зарплати утримується ПДФО (18%), ВЗ (1,5%) та нараховується ЄСВ у розмірі 22%.

В обє'днаній звітності такий працівник відображається як резидент України, а в Додатку 4ДФ за ознакою «101».

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі