Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Відпустка працівникам без збереження зарплати в 2021 року

ТОВ надає стоматологічні послуги. Працівники бажають оформити відпустку без збереження зарплати з січня 2021 р. Чи правомірно наразі оформити відпустку без збереження зарплати на час карантину? На який період максимально її можна оформити та згідно з яким законом?

9 грудня 2020 р. КМУ ухвалив Постанову №1236 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19». Посилені протиепідемічні заходи будуть запроваджені на території України з 8 до 24 січня 2021 року. Крім того, цією ж постановою Кабмін продовжив дію карантину в Україні, який був введений через пандемію коронавірусу, до кінця зими, тобто до 28 лютого 2021 року.

Таким чином, оскільки карантин в країні продовжили, то й продовжують діяти запроваджені Законом №530 зміни до норм КЗпП та Закону про відпустки. Відповідно до яких термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у термін, визначений ч. 3 ст. 84 КЗпП та ч. 2 ст. 26 Закону про відпустки

Тобто, не включається до терміну, в який надається відпустка без збереження заробітної за сімейними обставинами та з інших причин працівнику, що обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік. Отже, перебувати у відпустці без збереження заробітної плати працівник може до закінчення в країні карантину, тобто по 28 лютого 2021 року включно.

Таким чином, керівник підприємства може надати своїм працівникам за їх бажанням відпустки без збереження зарплати у зв’язку з продовженням у країні карантину на підставі Постанови №1236, це матиме законну підставу і не буде порушенням. 

Для цього працівники мають написати заяви на відпустки без збереження зарплати у зв’язку з продовженням у країні карантину (із зазначенням бажаного періоду) відповідно до вищезазначеної постанови, а роботодавець на підставі цих заяв має видати наказ про надання відпусток без збереження заробітної плати на час карантину.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Заробітна плата , Послуги , Трудові відносини , COVID-19

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +