• Посилання скопійовано

Продовження закордонного відрядження: додаткове перерахування авансу

Працівник підприємства відбув у відрядження за кордон. Був виплачений аванс на зарплатну картку у відповідному розмірі згідно з наказом. Через деякий час з’ясувалося, що термін робіт збільшився, і потрібно подовжити відрядження. Чи можна перерахувати працівнику на зарплатну картку донарахований аванс, якщо він ще не відзвітував?

Згідно зі ст. 121 КЗпП, підприємство зобов'язане виплатити добові працівникам, які перебувають у відрядженні. Розмір добових, що виплачують працівнику під час перебування у відрядженні фіксують у Положенні про відрядження. У листі Мінсоцполітики від 21.12.2016 р. №1732/0/101-16/28 зазначено, що розмір добових не може бути нижчим, ніж зазначено в додатку 1 до Постанови №98.

До початку відрядження працівник повинен бути забезпечений авансом. В законодавстві немає прямої заборони щодо виплати авансу частинами протягом періоду перебування працівника у відрядженні, головне, щоб до початку відрядження працівник був профінан-сований  певною сумою коштів. Також законодавством не встановлено чітких строків видачі авансу, про що зазначено у листі Мінфіну від 18.10.2006 р. №31-18030-07-25/21780. 

Слід зауважити, що аванс у гривні на закордонне відрядженння теж не заборонений, адже  пп. 170.9.1 ПКУ та  ст. 121 КЗпП прямо не регламентують, в якій валюті потрібно виплачувати аванс на закордонне відрядження.

Після завершення відрядження остаточний розрахунок з працівником буде здійснюватися на підставі затвердженого авансового звіту з урахуванням всіх отриманих ним авансових  сум (у валюті або гривні),  а також наданих  підтвердних документів у валюті щодо понесених витрат.

Тобто, особи, які отримали готівку із застосуванням картки, подають до бухгалтерії підприємства авансовий звіт в установлені строки, а також документи про одержання готівки з поточного рахунка (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом із невитраченим залишком готівки (п. 20 розд. ІІ Положення №148).

Нагадаємо, що платіжна картка належить до електронних платіжних засобів. Вона може використовуватися для переказу грошей з рахунку платника при оплаті товарів і послуг, для переказу грошей на рахунки інших осіб, зняття готівки через каси банків або банкомати, а також для інших операцій, передбачених договором із банком (п. 1.27 ст. 1 Закону №2346). Тобто за допомогою платіжної картки можна розпоряджатися коштами, які знаходяться на поточному рахунку, до якого «прив'язано» картку.

Таким чином, якщо аванс на відрядження перераховано на зарплатну картку, то з моменту зарахування коштів на зарплатний картрахунок їх вважають виданими під звіт, за які працівник при поверненні з відрядження має відзвітувати.

А у випадку, якщо працівник витратив більшу суму коштів, ніж йому перерахували на зарплатний картрахунок, роботодавець, після повернення працівника із відрядження має відшкодувати кошти на підставі поданого та затвердженого авансового звіту шляхом перерахування їх на зарплатний картрахунок.

А ось, якщо працівник використав не всі кошти надані під звіт, то їх залишок потрібно повернути до каси чи на розрахунковий рахунок підприємства: до або під час подання авансового звіту.

Отже, перераховувати аванс на відрядження можна і на особисту картку працівника, а точніше, на його банківський рахунок, до якого відкрито таку картку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202414
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024107
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024489