Законодавством не передбачено єдиних стандартів штатного розпису, тому він може мати довільну форму (окрім бюджетних установ та організацій, які складають документ за формою відповідно до Наказу Мінфіну №57).
Одним із законодавчих документів, в якому згадується штатний розпис, є Господарський кодекс України. Зокрема, ч. 3 ст. 64 ГКУ передбачено, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
У штатному розписі підприємства визначається чисельність працівників за кількістю штатних одиниць за кожною передбаченою штатним розписом посадою (професією). Однак кількість штатних одиниць за відповідними посадами у штатному розписі не завжди обчислюється цілою штатною одиницею, тобто, якщо підприємство невелике або за посадою, на яку приймається працівник потрібно виконувати невеликий обсяг, то у штатному розписі може бути зазначено 0,5 штатної одиниці.
В табелі обліку робочого часу зазначають як кількість фактично відпрацьованих днів, так і кількість фактично відпрацьовані години працівником протягом місяця. Тобто, роботодавець веде табель обліку робочого часу для фактичного відображення відпрацьованого часу працівником.
При розрахунку основної зарплати за фактично відпрацьований час працівнику з місячною тарифною ставкою (окладом) використовується саме показник кількості фактично відпрацьованих днів (а не годин) протягом місяця. Отже, якщо працівника, якому встановлено режим неповного робочого дня (4 години на день) з понеділка по п’ятницю (обіймає 0,5 штатної одиниці), з двома вихідними: субота та неділя, тобто 20 годин на тиждень, з окладом 10000,00 грн згідно з штатним розписом, то за умови відпрацювання всіх робочих днів йому буде нараховано зарплату у розмірі 10 000,00 грн.
У разі, якщо за місяць, за який нараховується заробітна плата, працівник, наприклад, знаходився у відпустці за власний рахунок, то заробітна плата буде менше 10 000,00 грн, оскільки буде розрахована тільки за фактично відпрацьовані дні.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити