Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи можна оформити нерегулярне виконання працівниками певних робіт договором ЦПХ?

Одним з видів діяльності підприємства є вид 25.99 «Виробництво інших металевих виробів, н.в.і.у». У зв'язку з тим, що роботи за даним видом діяльності виконуються не кожного місяця і в дуже малих об'ємах, чи можуть ці роботи виконувати основні штатні працівники підприємства за договором ЦПХ?

Загальне визначення ЦПД наведено у ст. 626 ЦКУ. Це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Найпоширенішими серед ЦПД є договори:

  • на виконання робіт (договори підряду);
  • на надання послуг.

У даному випадку розглядається можливість укладення договору ЦПХ на виконання робіт з виробництва металевих виробів – договір підряду. Так, підприємство може укладати цей вид договорів зі штатними працівниками, якщо відносини між підприємством і працівниками дійсно будуть мати саме цивільно-правовий характер. На нашу думку, нерегулярне виконання окремих, чітко визначених робіт, підпадає під визначення цивільно-правового договору підряду.

Більш докладно про те, як оформити договори ЦПХ та чим вони відрізняються від трудових договорів, читайте тут, туттут та тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі