• Посилання скопійовано

Анулювання в ДФС повідомлення про прийняття на роботу працівника

18.03.2019 р. підприємство видало наказ про прийняття робітника на роботу, яке 19.03.2019 р. було направило в ДФС. 19.03.2019 р. працівник відмовився працювати та написав заяву на звільнення за власним бажанням. Підприємство видало наказ від 19.03.2019 р. про скасування наказу про прийняття на роботу. Чи потрібно нараховувати за один день зарплату? Якщо ні, то як анулювати в ДФС повідомлення про прийняття на роботу?

Працiвника не може бути допущено до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.

Порядок повідомлення ДФС та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу затверджено постановою №413.

Пунктом 2 додатку до Постанови №413 встановлено реквізити, якi дають можливість подання уточнюючого повідомлення у разі допущення помилки роботодавцем або необхідності внесення змін до повiдомлення про прийняття працівника на роботу (тип «початкове» або «скасовуюче»).

Отже, у разi, якщо роботодавцем було подано повiдомлення про прийняття працівника на роботу, але працівник так i не приступив до виконання обов’язків, то роботодавцем подається повiдомлення про прийняття працівника на роботу за типом «скасовуюче».

При цьому постановою №413 не визначено особливостей подання скасовуючого повідомлення.

Штрафні санкції у розмірі мінімальної зарплати за порушення інших вимог трудового законодавства, передбачені ст. 265 КЗпП, застосовуються у разі неподання чи несвоєчасного подання повідом­лення про прийняття працівника на роботу лише з позначкою «початкове».

Якщо новоприйнятий працівник не виходить на роботу, то у цьому разі роботодавцю необхідно видати наказ про скасування наказу про прийняття такого працівника на роботу та подати до ДФС скасовуюче повідомлення.

Наказ про скасування наказу про прийняття працівника на роботу видається на підставі заяви такого працівника або акту про відмову приступити до роботи.

Таким чином, у ситуації, коли працівник відмовляється писати заяву на відкликання заяви про звільнення, роботодавцю необхідно:

  • скласти акт про відмову приступити до роботи;
  • видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу (примірний текст наказу:

"У зв’язку з відмовою ПІБ приступити до роботи з          р. наказую:

1) скасувати наказ «Про прийняття на роботу (ПІБ)» № ___ від _____ р.;

2) головному бухгалтеру ПІБ подати до Державної фіскальної служби скасовуюче повідомлення про прийняття на роботу.

Підстава: акт про відмову приступити до роботи № ___ від ______ р.)";

  • подати до ДФС скасовуюче повідом­лення (у графі 2 у рядку «Тип» поставити позначку «скасовуюче»).

Отже, якщо працівник не приступив фактично до роботи, а відразу 19.03.2019 р. надав відмову, вважаємо, що оплачувати зарплату за цей день немає необхідності, оскільки працівник не працював. Але слід зауважити, що для цього має бути заява про відмову приступати до роботи.

Та у випадку, зазначеному у запитанні, працівник написав заяву на звільнення, тож в цій ситуації підхід уже буде інший й тут вступає в дію ст. 116 КЗпП.

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Але якщо працівник фактично не працював, то й оплачувати цей день йому немає підстав (тобто той день, коли написана заява про звільнення). Необхідно в табелі обліку робочого часу відобразити причину неявки на цей день (19.03.2019 р.)  - ІН (інші причини), а також оформити наказ на звільнення. Таким чином, уже не виникає необхідності подавати скасовуюче повідомлення про прийняття. Та слід пам’ятати при поданні таблиці 5 звіту з ЄСВ за березень 2019 р., що був прийнятий та звільнений такий працівник й відобразити щодо нього інформацію двома рядками про початок та закінчення трудових відносин.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202443
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202476
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024436
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202429