У прикладі 7 Наказу №1022 Мінсоцполітики розглядає два варіанти, які виникають при оплаті лікарняних працівникам, що мають невеликий страховий стаж. При цьому одночасно відображається практичне застосування норм як ст. 19, так і ст. 24 Закону №1105.
В обох варіантах однаково враховується той факт, що оскільки загальний страховий стаж працівника становить менше 3 років - розрахована фактична середньоденна зарплата множиться на 50% (згідно зі ст. 24 Закону №1105 та Порядку №440).
Відрізняються ці два варіанти лише розміром розрахованої фактичної середньоденної зарплати. І демонструють вони ось що: якщо після множення на 50%, така середньоденна зарплата більша середньоденної, розрахованої виходячи з мінімальної зарплати, встановленої законом в місяці відкриття лікарняного листа, то виплата лікарняних проводиться виходячи з меншої з середніх (ч. 4 ст. 19 Закону №1105). Тобто, виходячи із середньоденної, розрахованої з мінімальної зарплати (варіант 2).
Таким чином, робиться порівняння середньоденної зарплати з урахуванням 50% та середньоденної, розрахованої з мінімальної зарплати, при цьому в розрахунок береться менша з середніх.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись