• Посилання скопійовано

Заправка службового автомобіля у вихідний день: чи є це порушенням?

Працівник знаходиться у відрядженні 21 день. Чи можна такому працівнику заправляти паливом службовий автомобіль у вихідний день?

Перш за все потрібно зважати на те, як підприємство класифікує перебування працівника у відрядженні у вихідний день. Тут є два варіанти. Або підприємство визнає вихідний день перебування працівника його робочим днем (відповідно за цей день виплачується заробітна плата та надається додатковий вихідний день після повернення з відрядження), або як вихідний (в такому випадку, хоч добові і оплачуються, однак заробітна плата за цей день не нараховується).

 

Вихідний день є робочим для працівника у відрядженні

У цьому випадку жодних проблем немає. Якщо  працівник придбав паливо у вихідний день, то тут проблеми немає, адже фактично для нього цей день є робочим та він виконував завдання підприємства.

 

У вихідний день працівник не виконував роботу

У цьому випадку вже можуть виникнути труднощі, розглянемо детальніше, в чому саме. Щодо господарського призначення придбаного палива, то тут проблем немає, адже заправка автомобіля у вихідний день ще не означає факту його використання не у господарській діяльності підприємства. Заправка автомобіля і використання (списання) пального — зовсім різні господарські операції. Саме списання пального є операцією, що засвідчує використання його в господарській діяльності. І якщо водій заправився у вихідний, а автомобіль використовував у робочий час, що підтверджується первинними документами, то факту використання автомобіля в особистих цілях немає.

Таким чином, питань щодо віднесення такого палива до витрат підприємства, чи класифікація вартості такого палива як додаткового блага працівника виникати не повинно.

Проблема полягає лише в тому, що фактично заправляючи автомобіль працівник виконує розпорядження підприємства. А зважаючи, що цей день був для працівника вихідним, то така дія може бути класифікована як виконання трудових обов’язків у неробочий час. Однак, зважаючи на те, що така дія є короткочасною, то навряд чи є доцільним відображати відповідний робочий час працівника у вихідний день.

Законодавство не забороняє вчинення правочинів щодо придбання або отримання пального від імені підприємства в неробочий час. Однак, все ж таки варто уникати випадків заправки у вихідні дні або обґрунтовувати ці факти особливими потребами (підготовка до поїздки, відрядження, робочий день цього конкретного працівника, ненормований робочий час тощо).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024101
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202452
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202437
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024414
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427