• Посилання скопійовано

Оплата праці працівнику, що працює в ніч переведення годинників

Працівник, працює в нічну зміну в день переведення годинника на літній/зимовий час. Як правильно здійснюється оплата працівнику за таку зміну? Як виправляється помилка в нарахуванні зарплати за минулий період?

Якщо у працівника встановлена погодинна тарифна ставка, то відповідно оплата здійснюється за фактично відпрацьовані години. Тобто саме за ті години, які працівник здійснював роботу незалежно від переведення годинника. Відповідно у табелі такого працівника при переведенні годинника необхідно зазначати саме фактичний обсяг відпрацьованих годин (тобто на годину більше або менше).

При цьому, оскільки переведення годинника відбувається о 4 годині ночі, то при переведенні годинників на зимовий час (на годину назад) зайво відпрацьована година вважається надурочною годиною, відпрацьованою в нічний час і потребує оплати з відповідною доплатою. Згідно з ст. 106 КЗпП робота в надурочний час за погодинною системою оплати праці оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.
Відповідно до ст. 108 КЗпП робота у нічний час (ст. 54 КЗпП) оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час. Відповідно до ст. 54 КЗпП нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку.

Якщо ж годинник переводиться вперед, на літній час, то працівником фактично буде відпрацьовано на одну годину менше (якщо робота здійснюється у нічний час то відповідно на одну нічну годину буде менше). Така скорочена зміна буде оплачуватись за звичайними правилами, прийнятими на підприємстві, але виходячи з фактичної кількості відпрацьованих годин.

При донарахуванні заробітної плати за минулий період доцільно застосовувати ставки, що діяли саме на той момент, адже це фактично виправлення помилки минулого періоду. Щодо того як виправляти таку помилку детально ми писали тут>> 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Приклади нарахування зарплати при неповному робочому дні
    Як розраховувати заробітну плату, якщо у наказі про прийняття зазначено такий графік роботи: понеділок по 1 (одній) годині на тиждень з 09:00 до 10:00. Посадовий оклад відповідно до штатного розпису 8 000 гривень на місяць?
    26.04.202438
  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245691
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6424
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202444
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023212