• Посилання скопійовано

Зарплату повышено не всем работникам: надо ли применять коэффициент?

Надо ли применять коэффициент повышения окладов при расчете средней зарплаты по Порядку №100 в случае, если оклады повысили 47 сотрудникам из 55? Повышение оклада отражено в дополнительном соглашении к письменному трудовому договору с каждым сотрудником. Коллективного договора нет

Нормы корректировки средней заработной платы для работников предприятий и организаций всех форм собственности определены п. 10 Порядка исчисления средней заработной платы, утвержденного постановлением КМУ от 08.02.95 г. № 100. Так, при повышении в расчетном периоде или же непосредственно в период отпуска тарифных ставок или окладов в соответствии с актами законодательства или положениями коллективного договора размер ранее учтенных в расчете отпускных выплат следует откорректировать на коэффициент повышения.

Минсоцполитики в письмах от 03.08.2005 г. №18-441-1 и от 05.12.2005 р. №06-4/165 разъясняет, что в случае, когда в расчетном периоде или периоде, в течение которого за работником сохраняется средний заработок на предприятии произошло повышение тарифных ставок (окладов) только отдельной категории работников, корректировка среднего заработка не производитс.

Однако заметим, что прямой такой нормы Порядок №100 не содержит. А, как известно, письмо не является нормативно-правовым актом, не устанавливает правовых норм, а имеет лишь информационный характер. Поэтому окончательное решение, проводить ли корректировку средней зарплаты или нет в данном случае, за руководством предприятия.

Детальнее об этом мы писали здесь.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оплата відрядження працівнику, який суміщає посади
    Працівник працює прибиральником території та згідно з наказом по підприємству має суміщення за посадою водія з доплатою 50% від окладу водія. Іноді його відправляють у відрядження, виплачуються добові. Чи потрібно відрядження відображати у табелі обліку робочого часу? Чи потрібно платити середньоденну зарплату за дні відрядження ,чи це буде лише оклад плюс суміщення?
    Сьогодні 11:1116
  • Приклади нарахування зарплати при неповному робочому дні
    Як розраховувати заробітну плату, якщо у наказі про прийняття зазначено такий графік роботи: понеділок по 1 (одній) годині на тиждень з 09:00 до 10:00. Посадовий оклад відповідно до штатного розпису 8 000 гривень на місяць?
    26.04.202450
  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245711
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6454
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202445