• Посилання скопійовано

Зарплату повышено не всем работникам: надо ли применять коэффициент?

Надо ли применять коэффициент повышения окладов при расчете средней зарплаты по Порядку №100 в случае, если оклады повысили 47 сотрудникам из 55? Повышение оклада отражено в дополнительном соглашении к письменному трудовому договору с каждым сотрудником. Коллективного договора нет

Нормы корректировки средней заработной платы для работников предприятий и организаций всех форм собственности определены п. 10 Порядка исчисления средней заработной платы, утвержденного постановлением КМУ от 08.02.95 г. №100. Так, при повышении в расчетном периоде или же непосредственно в период отпуска тарифных ставок или окладов в соответствии с актами законодательства или положениями коллективного договора размер ранее учтенных в расчете отпускных выплат следует откорректировать на коэффициент повышения.

Минсоцполитики в письмах от 03.08.2005 г. №18-441-1 и от 05.12.2005 р. №06-4/165 разъясняет, что в случае, когда в расчетном периоде или периоде, в течение которого за работником сохраняется средний заработок на предприятии произошло повышение тарифных ставок (окладов) только отдельной категории работников, корректировка среднего заработка не производитс.

Однако заметим, что прямой такой нормы Порядок №100 не содержит. А, как известно, письмо не является нормативно-правовым актом, не устанавливает правовых норм, а имеет лишь информационный характер. Поэтому окончательное решение, проводить ли корректировку средней зарплаты или нет в данном случае, за руководством предприятия.

Детальнее об этом мы писали здесь.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1771
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 278
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 012
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455