• Посилання скопійовано

Матдопомога до 1930 грн може надаватись окремим працівникам без підтвердних документів

Підприємство планує оздоровити своїх працівників: надати матеріальну допомогу фіксованою сумою на оздоровлення. Однак допомога планується лише тим працівникам, які поїдуть на відпочинок. Як оформити матеріальну допомогу, яка буде видаватися не всім працівникам?

У відповідності до пп. 2.3.3 Інструкції №5 до заохочувальних та компенсаційних виплат відносяться, зокрема, матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (в тому числі, на оздоровлення). Більшістю працівників вважається більш як 50% від них.

Така матдопомога не вимагає будь-яких документів, що підтверджують лікування (оздоровлення) та у межах встановленої законодавством (договором) суми.

Відповідно, така матеріальна допомога надається за заявою працівника та наказом керівника, і оподатковується ПДФО, ЕСВ та військовим збором (оскільки належить до фонду оплати праці).

З іншого боку, відповідно до п. 3.31 Інструкції №5, матеріальна допомога разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв’язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, на поховання тощо, не належить до фонду оплати праці. А отже, на неї точно не нараховуватиметься ЄСВ.

Відповідно до приписів пп. 170.7.3 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує у розмірі 1930 грн.

Така матдопомога працівнику за його заявою (наказ про підприємству складається по кожній поданій заяві окремо), незалежно від того, хто потребує лікування — він сам чи член його сім’ї, а також незалежно від того, є в нього право на ПСП чи ні, наявність підтвердних документів не вимагається.

За роз’ясненнями податківців*, керуючись пп. 170.7.3 ПКУ, матдопомогу, надану за п. 3.31 Інструкції №5, можна кваліфікувати як нецільову благодійну допомогу.

Таким чином, підприємство може надати окремим працівникам (але не більшості!) таку матдопомогу в межах суми у розмірі 1930 грн раз на рік без підтвердних документів їх цільового використання. Для цього потрібно від кожного працівника отримати заяву, скласти на наказ про надання такої допомоги та виплатити суму, що не перевищує 1930 грн протягом 2016 року.

Суму перевищення обкладають ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставою 1,5% (податки утримуються із суми такої допомоги).

У формі №1ДФ частину благодійної допомоги (у межах 1930 грн), що не обкладається ПДФО,  відображають з ознакою доходу«169», а суму перевищення (понад 1930 грн) обкладають ПДФО та, відображають з ознакою доходу«126» — як додаткове благо.

______________________

Матдопомога від роботодавця: порядок надання та оподаткування

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1721
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 278
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 012
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455