• Посилання скопійовано

Визначаємо місяць, після якого розпочинається обрахунок індексації

Чи правильно визначено базовий місяць: 1) останнє підвищення окладу було у вересні 2015 р. – базовий місяць для усіх працівників, що були у штаті, – вересень 2015 р.? 2) після підвищення окладів прийнято нових працівників: для прийнятих у листопаді базовим є жовтень, у грудні – грудень? 3) планується прийняття працівників у січні – базовим буде січень?

Спочатку слід зауважити, що завдяки останнім змінам до Порядку індексації доходів населення (Постанова від 17.07.2003 р. № 1078), термін «базовий місяць» в цьому документі вже не вживається. Хоча місяць, після якого розпочинається обрахунок індексації, звісно, як і раніше, використовується. 

Якщо останнє підвищення окладів відбулося у вересні 2015 р., то так, таким місяцем став вересень 2015 р.

Для працівників, прийнятих на роботу у листопаді 2015 р., розрахунок індексації розпочався із листопада 2015 р. Тобто, функції так званого базового місяця виконує жовтень 2015 р. 

А ось щодо працівників, прийнятих на роботу у грудні 2015 р. або в наступних місяцях, наразі не все зрозуміло. Якщо раніше обрахунок індексації для новоприйнятих працівників починався з місяця прийняття на роботу, то з 01.12.2015 р. для таких працівників обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Яке підвищення окладу (попереднє чи майбутнє) мав на увазі Кабмін для новоприйнятих працівників, наразі невідомо, тож, чекатимемо на офіційні роз’яснення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245231
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 5864
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202435
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023188
  • Компенсація при звільненні та вихідна допомога працівнику за погодинною оплатою праці
    Як визначити розмір вихідної допомоги при звільненні за скороченням та компенсацію невикористаної відпустки працівнику, який звільняється в грудні 2023 року, працює за погодинною ставкою – 40,25 грн, що менше мінімальної 40,46 грн? Нарахувань в 2023 році не було. Має 28 днів невикористаної відпустки
    04.12.20231 085