• Посилання скопійовано

Сторнування зарплати при обчисленні середньоденної зарплати для розрахунку лікарняних: нюанси

Бюджетна установа нараховує зарплату до закінчення поточного місяця. За працівником, що захворів 29.09.2015 р., коригування — сторнування зарплати і нарахування допомоги з непрацездатності проведено в жовтні, після подання звітності до ДФС за вересень. Для оплати страхового випадку, що настав у листопаді, слід брати до розрахунку відкориговану зарплату чи зазначену у звіті з ЄСВ за вересень?

Лівобережна дирекція ФСС з ТВП розянила питання обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Бюджетна установа проводить нарахування та виплату заробітної плати працівникам до закінчення поточного місяця. Тому сталось так, що по працівнику, який захворів 29 вересня 2015 року, корегування – сторнування заробітної плати та нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності – було проведено у жовтні, після подання звітності до органу Державної фіскальної служби за вересень. При обчисленні заробітної плати для оплати страхового випадку, що настав у листопаді 2015 року, слід брати до розрахунку відкориговану заробітну плату чи ту, що була зазначена у звіті по ЄСВ за вересень?

Згідно із п. 5 ст. 9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999 №996 господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.

Особливості обліку та відображення фонду оплати праці визначені в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженій наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. №5 (далі – Інструкція №5). Згідно із пп. 1.6.2 Інструкції №5, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування.

Відповідно до пункту 9 розділу IV “Формування Звіту” Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах. Тобто, є правомірно, що виправлення помилки бюджетна установа провела при формуванні та подачі Звіту за жовтень.

В той же час, пунктом 32 Порядку №1266 передбачено, що середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється на підставі відомостей, що включаються до Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Отже, у випадку сторнування заробітної плати у розрахунковому періоді, при обчисленні середньоденної заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності враховується нарахована заробітна плата за мінусом сторнованої заробітної плати у місяці її сторнування. А саме, за вересень враховується нарахована заробітна плата, що була включена до звіту по ЄСВ, а в жовтні - нарахована заробітна плата за мінусом сторнованої суми за вересень.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

На підставі: Фонд соціального страхування України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202437
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105