• Посилання скопійовано

Компенсація з бюджету середнього заробітку працівника призваного на строкову військову службу

Підприємство має право отримати компенсацію з бюджету середнього заробітку працівника призваного на строкову службу, але зміни в Закон про ЄСВ ще не внесені, і з середньої зарплати строковика утримується ПДФО, ЄСВ, військовий збір. Яку суму середньої зарплати вказувати в звіті про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку таким працівникам?

Запитання: Підприємство має право отримати компенсацію з бюджету середнього заробітку працівника призваного на строкову військову службу (постанова КМУ від 04.11.2015 р. № 911), але, оскільки зміни ще не внесені в Закон про ЄСВ, із середньої зарплати строковика утримується ПДФО, ЄСВ та військовий збір. Яку суму середньої зарплати слід вказувати в звіті про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу (нараховану чи суму до виплати)?

Відповідь:

Згідно з п. 7 Порядку №105[1], оподаткування, нарахування i сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу України i Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Але компенсуються роботодавцю саме витрати у сумі середнього заробітку, розрахованого відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100 (п. 1, 5 Порядку № 105). Цей середній заробіток наводиться у Звіті про фактичні витрати на виплату компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 105

Зважаючи на вищенаведене, і враховуючи те, що у зазначеному Звіті вказано, що відображається у ньому як компенсація з бюджету середнього заробітку саме нарахована середня заробітна плата (про що свідчить назва графи самого Звіту), вважаємо, що потрібно вказувати саме нараховану середню заробітну плату, без зменшення на утримані податки та збори. 

---[1]---

Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, затверджений постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оплата відрядження працівнику, який суміщає посади
    Працівник працює прибиральником території та згідно з наказом по підприємству має суміщення за посадою водія з доплатою 50% від окладу водія. Іноді його відправляють у відрядження, виплачуються добові. Чи потрібно відрядження відображати у табелі обліку робочого часу? Чи потрібно платити середньоденну зарплату за дні відрядження ,чи це буде лише оклад плюс суміщення?
    29.04.202440
  • Приклади нарахування зарплати при неповному робочому дні
    Як розраховувати заробітну плату, якщо у наказі про прийняття зазначено такий графік роботи: понеділок по 1 (одній) годині на тиждень з 09:00 до 10:00. Посадовий оклад відповідно до штатного розпису 8 000 гривень на місяць?
    26.04.202475
  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245741
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6494
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202445