Робота з неповним робочим часом регламентується ст. 56 Кодексу законів про працю України, за нормами якої за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.
З урахуванням норм абзацу першого пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі — ПСП) у розмірі, що дорівнює 150% суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 п. 169.1 цієї статті для такого платника податку, який, зокрема, є студентом (пп. «г» пп. 169.1.3 цього пункту).
Відповідно до пп. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу ПСП не може бути застосовано до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, що виплачується з бюджету.
Отже, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то ПСП до заробітної плати такого платника податку не застосовується. Якщо студент не отримує стипендію й одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, він має право на застосування ПСП у розмірі 150% за умови, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує у 2014 р. 1710 грн. При цьому він повинен надати роботодавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається і не одержує стипендію з бюджету.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись