Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Компенсація зарплати нараховується виходячи з відомих на цей момент індексів інфляції

Як розрахувати компенсацію за несвоєчасно виплачену заробітну плату, якщо на дату її виплати не опубліковано індекс інфляції за минулий місяць?

Запитання: Як розрахувати компенсацію за несвоєчасно виплачену заробітну плату, якщо на дату її виплати не опубліковано індекс інфляції за минулий місяць? Наприклад, заробітна плата за березень 2014 року виплачується у перших днях червня 2014 року та індекс інфляції за травень 2014 року ще не відомий (не опублікований Держкомстатом)

Відповідь: На нашу думку, якщо на дату виплати заборгованості з заробітної плати ще не було опубліковано індекс інфляції за минулий місяць, компенсація нараховується виходячи з тих індексів інфляції, які на цей момент відомі. 

Аналогічна ситуація відбувається, наприклад, при звільненні працівника першими числами місяця – їх зарплату слід індексувати, але за попередній місяць індекс інфляції ще невідомий. 

В такому випадку також розрахунок сум індексації відбувається тільки із урахуванням тих індексів, які були оприлюднені на дату розрахунку із працівником, і не перераховуються в разі наступного оприлюднення такого індексу.  

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Індексація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі