Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Індексація при зменшенні окладів та переведення на неповний робочий день

З метою збереження бізнесу і робочих місць в умовах воєнного часу керівництво було вимушене не тільки перевести працівників на неповний робочий час, а ще і зменшити посадові оклади. Як нарахувати індексацію при зменшенні посадових окладів?

Індексація при неповному робочому дні

Відповідно до абз. 6 п. 4 Порядку № 1078 у разі коли особа працює/служить неповний робочий/службовий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу/кількості календарних днів у місяці, а виплачується пропорційно відпрацьованому/службовому часу.

Нагадаємо, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.

 

Індексація при зменшенні окладів

Як відомо, базовий місяць змінюється у разі підвищення тарифних ставок (посадових окладів) (п. 5 Порядок № 1078).

Тобто даний Порядок передбачає зміну базового місяця лише у разі підвищення окладів. І тільки тоді, коли відбувається підвищення посадових окладів, змінюється базовий місяць для проведення індексації.

Зменшення посадових окладів, в зв’язку зі зміною істотних умов праці під час воєнного стану, ніяким чином не впливає на зміну базового місяця для проведення індексації. Тобто роботодавець продовжує виплачувати працівникам суми індексації, розраховані виходячи з останнього підвищення його окладу.

 

Індексація при зменшенні окладів та переведення на неповний робочий день

Поєднавши два в одному, стає зрозуміло, що при зниженні у відповідному місяці посадових окладів та переведення працівників на неповний робочий день на час воєнного стану, базовим місяцем для проведення індексації залишається місяць останнього підвищення окладу, але нараховуватиметься індексація вже пропорційно відпрацьованому часу, починаючи з місяця в якому запроваджено умови неповного робочого часу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі