• Посилання скопійовано

Доплата за виконання обов'язків за вакантною посадою держслужбовця

Держустанова утримується за рахунок бюджетних коштів. Наразі відсутній керівник та його заступники. КМУ тимчасово поклав виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби категорії "А" на начальника Управління (керівника іншого структурного підрозділу цього держоргану). Одночасно начальника Управління тимчасово увільнено від виконання обов'язків за посадою. Чи здійснюється виплата, передбачена ч. 4 ст. 52 ЗУ "Про державну службу"?

Відповідно до ст. 31 Закону  «Про державну службу»  суб’єкт призначення може прийняти рішення:

1) про тимчасове покладення виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби категорії «А» на одного із заступників або на одного з керівників самостійних структурних підрозділів цього державного органу;

2) про тимчасове покладення виконання обов’язків за вакантною посадою керівника самостійного структурного підрозділу на одного із державних службовців, які працюють у відповідному структурному підрозділі державного органу;

3) про тимчасовий розподіл обов’язків за іншими вакантними посадами державної служби між державними службовцями, які працюють у відповідному структурному підрозділі державного органу.

На час виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби здійснюється виплата, передбачена ч. 4 ст. 52 Закону «Про державну службу», крім випадку покладення виконання обов’язків на відповідного заступника (ч. 8 ст. 31 Закону «Про державну службу»).

Частиною 4 ст. 52 Закону «Про державну службу» визначено, що виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою державної служби встановлюється керівником державної служби за поданням безпосереднього керівника державним службовцям, між якими здійснено розподіл обов’язків за вакантною посадою пропорційно додатковому навантаженню за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою.

Нацагентство з питань державної служби в листі від 10.08.2020 р. №5738/13-20 зауважує, що аналізуючи зазначені положення Закону «Про державну службу», можна дійти висновку, що виконання обов'язків тимчасово відсутнього державного службовця, який обіймає посаду державної служби категорії "Б", або виконання обов'язків за вакантною посадою державної служби категорії "Б" може бути покладено як на державного службовця, який обіймає посаду державної служби категорії "Б", так і державного службовця, який обіймає посаду державної служби категорії "В".

Виплати, передбачені статтею 52 Закону, є обов'язковими.

Державному службовцю, на якого покладено виконання обов'язків тимчасово відсутнього державного службовця, встановлюється виплата у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця.

Однак, на думку НАДС, керівник підрозділу (заступник керівника) має володіти знаннями, вміннями і навичками, необхідними для виконання завдань, покладених на цей підрозділ. У зв'язку з чим при виконанні керівником структурного підрозділу (заступником керівника) обов'язків за вакантною посадою державного службовця цього структурного підрозділу або на час його тимчасової відсутності виплати не проводяться.

Тож, на нашу думку, виплати, передбачені ч. 4 ст. 52 Закону «Про державну службу», є обов’язковими для керівника іншого підрозділу, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього державного службовця або обов’язки за вакантною посадою державної служби. Навіть у випадку тимчасового увільнення з основної посади, адже в цьому разі держслужбовець все одно виконує обов’язки за вакантною посадою керівника іншого підрозділу.

Оформити зазначену виплату можна шляхом складання наказу (розпорядження) з посиланням на ст. 52 Закону «Про державну службу».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202436
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105