Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Інтервал для виплати зарплати

Чи буде вважатись виплата премії 07.10.2021 р. за вересень 2021 р., як третя частина виплати зарплати, якщо аванс за жовтень буде виплачено 18.10.2021 р., а зарплата - 29.10.2021 р.? Чи буде братися премія до розрахунку інтервалу кількості днів між виплатами зарплати згідно з ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону про оплату праці? Інтервал днів береться в межах одного місяця?

Відповідно до ст. 115 КЗпП та ст. 24 Закону про оплату праці, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Тобто, зазначеними нормами встановлено, що виплата заробітної плати здійснюється не рідше 2 разів на місяць, а отже, роботодавець може виплачувати заробітну плату і 3 рази на місяць.

Першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів з 1 по 15 число, а другою половиною – з 16 по 30 (31). Тобто, заробітна плата за першу половину місяця має виплачуватись в період не пізніше з 16 по 22 число, а за другу половину – з 1 по 7 число. У разі виплати зарплати три рази на місяць і більше - періодом виплати зарплати може бути, наприклад, один раз на тиждень або кожні 10 днів тощо.

Проте звертаємо увагу, що конкретні терміни виплати заробітної плати, як при виплаті зарплати два рази, так і три рази на місяць мають бути встановлені підприємством самостійно в колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця.

Частиною 2 ст. 115 КЗпП та ч. 2 ст. 24 Закону про оплату праці встановлено, що у разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. 

При цьому, наступна виплата заробітної плати буде проводитись у дні, визначені колективним договором або іншим нормативним актом роботодавця. Тобто, інтервал в 16 календарних днів стосується лише виплат в межах одного місяця. Отже, якщо заробітна плата виплачується раніше строку, встановленого колдоговором чи іншим нормативним документом, то наступна виплата не переноситься. При цьому між фактичними виплатами з урахуванням перенесень може виникнути проміжок часу, що перевищить 16 календарніх днів - і це не буде порушенням.

Звертаємо увагу, що за загальним правилом премії не враховують при виплаті зарплати за першу половину місяця, оскільки аванс, виходячи з ч. 3 ст. 115 КЗпП, виплачується виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) працівника, але не менше оплати за фактично відпрацьований час. Премії нараховують працівникам наприкінці місяця і виплачують у складі зарплати за другу половину місяця.

Таким чином, якщо на підприємстві не передбачено нормативними документами виплати зарплати три рази на місяць, то виплачена премія буде вважатися як проведення якоїсь доплати, та не впливатиме на збільшення чи зменшення періоду між виплатою авансу та зарплатою. Тому при виплаті зарплати за жовтень 2021 р. потрібно дотримуватися встановлених строків виплати зарплати.

Статтею 36 Закону про оплату праці за порушення законодавства про оплату праці передбачено притягнення винних осіб до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством. 

Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП, роботодавці несуть фінансову відповідальність за порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць та виплату її не в повному обсязі у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (у 2021 році – 18000,00 грн).

Також ст. 41 КпАП визначено адміністративну відповідальність - від 30 до 100 НМДГ (510 – 1700 грн). За повторне протягом року порушення - від 100 до 300 НМДГ (1700 – 5100 грн).

Також читайте туттут та тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі