Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Виплата зарплати за грудень - 20.12.2020 року: чи можливо?

Чи можна згідно з наказом виплатити заробітну плату за грудень 2020 року - 20.12.2020 року? Згідно з колективним договором заробітна плата на підприємстві виплачується 22 числа за першу половину місяця та 7 числа за другу половину місяця, а згідно з законодавством заробітну плату потрібно виплачувати два рази на місяць

Відповідно до ст. 21 КЗпП, трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ст. 94 КзпП та ст. 1 Закону про оплату праці). 

Згідно зі ст. 115 КЗпП, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше, від оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Отже, грaничні строки виплати зарплати - нe пізніше 22 числа за першу половину поточного місяця та не пізніше 7 чиcла наступного місяця - за другу половину.

Таким чином, у разі виплати всієї належної за поточний місяць працівникам заробітної плати 20 числа буде порушенням строків виплати зарплати, визначених ст. 115 КзпП. Тому, виплативши зарплату за ще невідпрацьований час та за ще невиконану роботу, роботодавець порушує вказані законодавчі норми. 

Порушення строків виплати зарплати тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності відповідно до ст. 41 КпАП у розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 грн. до 1700 грн.). Також накладатиметься штраф в розмірі однієї мінімальної зарплати, як порушення інших вимог трудового законодавства (ст. 265 КЗпП).

Уникнути цього порушення можна, якщо розділити виплату за другу половину грудня на дві частини: основну частину зарплати за грудень виплатити 20 грудня або в будь-яку пізнішу дату до кінця грудня (для цього потрібно буде завчасно розрахувати виплату за всі робочі дні, крім одного-двох останніх днів грудня), а зарплату за ці один-два останніх робочих дня грудня – виплатити у встановлений строк до 7 січня. В даному випадку таку виплату слід буде зробити 6 січня 2021 року, оскільки 7 січня – святковий день. Таким чином і працівники заздалегідь отримають заробітну плату за грудень (принаймні її основну частину), і підприємство не порушить законодавчі норми про виплату зарплати.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі