Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні: чи потрібно індексувати?

Чи потрібно нараховувати індексацію на суму компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівника?

Згідно з п. 2 Порядку №1078, індексації підлягають  грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Таким чином, оскільки як суми нарахованих відпускних за дні щорічної відпустки, так і суми компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівника є оплатою за невідпрацьований час, тож зазначені суми індексації не підлягають.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Індексація , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі