Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Часткова виплата зарплати на карту, а частково - з каси: чи є це порушенням?

Чи є порушенням, якщо зарплата одному працівнику частково виплачена на карту, а частково - з каси?

Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця (ст. 24 Закону про оплату праці).

Тож, вважаємо, що незалежно як виплачується зарплата працівникові: готівкою чи на картку, чи частково готівкою й частково на карту, вона має бути виплачена із дотриманням строків та розмірів, зазначених у ст. 24 Закону про оплату праці

Тобто, на нашу думку, не  є порушенням, якщо зарплата одному працівнику частково виплачена на карту, а частково - з каси.

Більше того, така практика може стати у нагоді з метою уникнення готівкових розрахунків з працівниками, що потребують виплати сум у гривнях з копійками, які неможливо видати готівкою у зв’язку з вилученням з обороту монет номіналом 1, 2 та 5 копійок. Докладніше – у нашій аналітиці тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі