• Посилання скопійовано

Чи можна знімати кошти з корпоративної картки для виплати заробітної плати?

Чи можна зняти кошти з корпоративної карти для виплати заробітної плати? Чи потрібно цю готівку оприбутковувати в касі підприємства або можна видавати такі кошти без оприбуткування?

До 04.04.2019 р. у пп. 8.3 Інструкції №492 було встановлено чітке обмеження, що кошти з поточного рахунку юрособи не можуть бути використані за допомогою корпоративної картки, зокрема, для отримання заробітної плати, інших виплат соціального характеру. Більш детально ми про це писали у нашій консультації.

При цьому, якщо таку готівку було здано працівникам в касу, то вже з каси її може бути видано на будь які потреби, в тому числі, і на видачу заробітної плати.

Проте наразі дану норму з Інструкції №492 в зв’язку із змінами було прибрано. Окрім цього втратив чинність (з 23.06.2019 р.) Указ Президента №436/95, яким було встановлено штраф за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки.

Однак, на нашу думку, безпосередньо здійснювати виплату заробітної плати за допомогою коштів, знятих з КПК без їх оприбуткування в касі, не варто і ось чому. У п. 43 Положення №148 вказано, що книга обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки використовується також для обліку готівки, виданої з каси підприємства довіреній особі, яка виплачує заробітну плату протягом установленого строку, та повернення нею наявної готівки і касових документів. Також у п. 28 встановлено, що касир проводить видачу готівки тільки особі, зазначеній у видатковому касовому ордері або видатковій відомості. Отже, можна зробити висновок, що видавати кошти у вигляді заробітної плати має касир – довірена особа (відповідно, яка повинна бути матеріально відповідальною).

Своєю чергою, варто не забувати, що НБУ зняті з корпоративної картки кошти (на прикладі картки ключ-до рахунку) розцінює як такі, що видані під звіт.

Таким чином, вважаємо, що видавати кошти, які було знято готівкою з корпоративного рахунку як заробітну плату, без їх оприбуткування в касі не можна, оскільки виплата заробітної плати повинна супроводжуватися відповідними касовими документами. Тому працівник після зняття готівки повинен здати її в касу разом з пустим авансовим звітом, а вже з каси такі кошти можуть бути видані як заробітна плата з оформленням відповідних касових документів.

В іншому випадку податківцями така ситуація може бути розцінена як сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки (пп. 164.2.11 ПКУ), що підлягає включенню до оподатковуваного доходу такого працівника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202436
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105