Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Чи можна знімати кошти з корпоративної картки для виплати заробітної плати?

Чи можна зняти кошти з корпоративної карти для виплати заробітної плати? Чи потрібно цю готівку оприбутковувати в касі підприємства або можна видавати такі кошти без оприбуткування?

До 04.04.2019 р. у пп. 8.3 Інструкції №492 було встановлено чітке обмеження, що кошти з поточного рахунку юрособи не можуть бути використані за допомогою корпоративної картки, зокрема, для отримання заробітної плати, інших виплат соціального характеру. Більш детально ми про це писали у нашій консультації.

При цьому, якщо таку готівку було здано працівникам в касу, то вже з каси її може бути видано на будь які потреби, в тому числі, і на видачу заробітної плати.

Проте наразі дану норму з Інструкції №492 в зв’язку із змінами було прибрано. Окрім цього втратив чинність (з 23.06.2019 р.) Указ Президента №436/95, яким було встановлено штраф за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки.

Однак, на нашу думку, безпосередньо здійснювати виплату заробітної плати за допомогою коштів, знятих з КПК без їх оприбуткування в касі, не варто і ось чому. У п. 43 Положення №148 вказано, що книга обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки використовується також для обліку готівки, виданої з каси підприємства довіреній особі, яка виплачує заробітну плату протягом установленого строку, та повернення нею наявної готівки і касових документів. Також у п. 28 встановлено, що касир проводить видачу готівки тільки особі, зазначеній у видатковому касовому ордері або видатковій відомості. Отже, можна зробити висновок, що видавати кошти у вигляді заробітної плати має касир – довірена особа (відповідно, яка повинна бути матеріально відповідальною).

Своєю чергою, варто не забувати, що НБУ зняті з корпоративної картки кошти (на прикладі картки ключ-до рахунку) розцінює як такі, що видані під звіт.

Таким чином, вважаємо, що видавати кошти, які було знято готівкою з корпоративного рахунку як заробітну плату, без їх оприбуткування в касі не можна, оскільки виплата заробітної плати повинна супроводжуватися відповідними касовими документами. Тому працівник після зняття готівки повинен здати її в касу разом з пустим авансовим звітом, а вже з каси такі кошти можуть бути видані як заробітна плата з оформленням відповідних касових документів.

В іншому випадку податківцями така ситуація може бути розцінена як сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки (пп. 164.2.11 ПКУ), що підлягає включенню до оподатковуваного доходу такого працівника.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі