Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Розраховуємо середньоденну та денну зарплату за дні перебування працівника у відрядженні

05.02.2019 р. працівника прийнято на основне місце роботи з 8-годинним робочим днем. За заявою працівника з 01.05.2019 р. його переведено на неповний робочий день (6 годин в день з понеділка до п’ятниці). Як розраховувати середньоденну та денну зарплату за дні перебування працівника у відрядженні з 13 до 16 травня?

Запитання:

05.02.2019  р. працівника прийнято на основне місце роботи з 8-годинним робочим днем. За заявою працівника з 01.05.2019 р. його переведено на неповний робочий день  (6 годин на день з понеділка до п’ятниці). Як розраховувати середньоденну та денну зарплату за дні перебування працівника у відрядженні з 13 до 16 травня, за умови:

  • у березні відпрацьовано 20 робочих днів (159 годин) – зарплата 10 000 грн;
  • у квітні відпрацьовано 20 робочих днів (160 годин) – зарплата 10 000 грн;
  • у травні (з урахуванням 6 годинного робочого дня_ відпрацьовано 22 робочих дні (132 годин) - зарплата за повний місяць складатиме 7 500,00 грн.

Як може вплинути на розрахунок середньоденної зарплати переведення працівника на неповний робочий день?

 

Відповідь:

Відповідно до ст. 56 КЗпП неповний робочий день або неповний робочий тиждень може встановлюватися за угодою між працівником та роботодавцем як при прийнятті на роботу, так і згодом.

При цьому оплата праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (ч. 4 ст. 121 КЗпП).

Мінсоцполітики в листі від 13.02.2017 р. №322/0/101-17/282 повідомляє, що суми середнього заробітку, які зберігаються за працівниками, зокрема, за час службового відрядження не є заробітною платою працівника, яку роботодавець виплачує йому за виконану роботу, а є середнім заробітком, який розраховується згідно з Порядом №100.

Нормами абз. 3 п. 2 Порядку №100 передбачено, що в всіх інших випадках збереження середньої зарплати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

При цьому час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.

Мінсоцполітики в листі від 05.03.2012 р. №204/13/184-12 повідомляє, що у випадку направлення працівника у відрядження необхідно порівняти суму його середньоденного заробітку і денного заробітку відповідно до умов трудового договору.

У разі, коли зарплата вища його середнього заробітку, заплатити за час відрядження заробітну плату, а якщо вищий середній заробіток, то виплачується середня заробітна плата.

При цьому до денного заробітку працівника, який має порівнюватися із середньоденним заробітком, включаються всі складові заробітної плати, які працівник отримує згідно з умовами трудового, колективного договору у місяці, в якому його направляють у відрядження: оклад, доплати, надбавки, премії, індексація тощо.

Отже, в ситуації, яка розглядається, розмір середньоденного заробітку перевищувамите денний заробіток. Тому дні відрядження мають оплачуватися виходячи із середньоденного заробітку. Переведення працівника на неповний робочий день на розрахунок середньоденного заробітку не впливає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Відрядження , Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі