Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Робота у нічний час: як оплачувати?

Працівник працює 2/2 вдень та 2/2 вночі. Як оплачуються нічні зміни?

За роботу у нічний час працівники отримують підвищену оплату. Підвищена оплата за роботу у нічний час належить до  державних норм з оплати праці, які є обов’язковими для застосування підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та фізособами, які використовують найману працю.

Відповідно до ст. 108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому генеральною галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Отже, розмір доплати за роботу у нічний час слід визначати самостійно, але він повинен бути не нижчим 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у цей час.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі