Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Як визначити погодинну оплату праці, якщо працівнику встановлено оклад?

Працівник працює за сумісництвом на умовах неповного робочого часу (4 години на день, 5 днів на тиждень). Як правильно розраховувати йому зарплату?

За угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватися як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або яка має дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Працівники, які працюють за сумісництвом, отримують зарплату за фактично виконану роботу (ст. 102 КЗпП).

У листі Мінсоцполітики від 27.12.2017 р. № 2993/0/101-1 зазначається: «бувають випадки, коли працівник відсутній на робочому місці упродовж декількох годин (запізнився на роботу на декілька годин, перебував у суді тощо), у такому випадку оплата відпрацьованих годин у цей день провадиться виходячи із розрахованого годинного заробітку працівника».

Проте прямої норми щодо того, як правильно розрахувати  працівнику, якому встановлено оклад, оплату праці за годину немає.  На нашу думку, правильним буде такий варіант: місячний оклад поділити на місячну норму годин та помножити отриманий результат на кількість фактично відпрацьованих годин працівником. Також цей порядок розрахунку годинної ставки слід зазначити у себе в колективному договорі або в Положенні про оплату праці. 

Як варіант, можна встановити працівнику погодинну оплату праці. 

Наведемо приклад, як це можна зробити.

Розраховуємо погодинну оплату праці.

З 1 січня 2019 року розмір мінімальної зарплати становить:

  • у місячному розмірі: з 1 січня – 4173 грн;
  • у погодинному розмірі: з 1 січня – 25,13 грн;
  • 4173,00 грн х 12міс /1993 год. = 25,13 грн.

Тобто, погодинну ставку на рік рахують у разі запровадження погодинної оплати праці. Її рахують, розділивши оклад (ставку) на середньомісячну кількість годин, яка у 2019 році становить: 1993 годин : 12 місяців = 166,1 год/місяць.

Зверніть увагу! Оплата праці за годину ніколи не береться "зі стелі", завжди має бути відправна точка, тобто оклад за місяць.

Приклад. Як визначити оплату праці за годину, якщо оклад в штатному розписі встановлений у розмірі 8500,00 грн?

  • 8500,00 грн х 12міс./1993 год. = 51,18 грн.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі