• Посилання скопійовано

Акт виконаних послуг з замовником підписано в липні, а з субпідрядником - в серпні: чи є це порушенням?

Підприємство надає послуги через субпідрядника. Акт виконаних послуг з замовником підписано в липні, а з субпідрядником - в серпні. Чи є це порушенням та які його податкові наслідки?

У листі від 16.05.2016 р. №16872/7/99-99-14-02-02-17 податківці наводять, що до доказів підтвердження нереальності господарської операції з надання послуг може бути доведення неможливості фактичного надання послуги наявними трудовими і матеріальними ресурсами, виходячи з її специфіки, задекларованого обсягу, місця надання, тощо. А оскільки генпідрядник фактично здійснює надання послуг через субпідрядника, то відповідно без надання послуг останнім він не має технічної можливості надати їх своєму замовнику. Отже, податкова цілком можливо може визнати операцію з надання послуг замовнику нереальною з відповідними податковими наслідками:

  • неможливості замовника відображення таких послуг у складі витрат;
  • неможливості замовника віднести до податкового кредиту суму, зазначену у податковій накладній виписану на дану операцію.

Окрім цього, згідно з п. 7 П(С)БО 16, витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. А в даному випадку виникає ситуація, що дохід відображається в періоді раніше ніж понесені витрати. 

Однак, в такій ситуації варто зважати на наступне. Згідно з ст. 9 Закону про бухоблік господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені. А первинний документ – це лише документ що містить відомості про господарську операцію. Отже, якщо з первинних документів від субпідрядника буде зрозуміло, що така послуги були надані раніше ніж дата такого первинного документа, відповідно підприємство повинно буде їх відобразити у тому період у якому фактично було здійснено господарську операцію. Та у податківців такий порядок може викликати сумніви і доводити свою правоту доведеться в судовому порядку. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.202576
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.20251 253
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202531
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 8042
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025760