• Посилання скопійовано

Путівки працівникам: бухоблік та відображення у звітності

Підприємство придбало та надало працівнику безкоштовно путівку в табір для дитини. Як провести в бухобліку утримання податків із працівника? Чи потрібно відображати у звіті з ЄСВ та 1ДФ таку операцію?

Згідно з пп. 2.3.4 п. 2.3 Інструкції № 5 вартість путівок працівникам і членам їх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім путівок на санаторно курортне лікування та оздоровлення за рахунок коштів Фонду) у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат, як виплати у грошовій і натуральній формі включаються до фонду оплати праці.

Придбані путівки обліковуються на рахунку 33 «Інші кошти». Підприємства, які застосовують Інструкцію № 291, путівки, придбані за національну валюту (гривні), обліковують на субрахунку 331 «Грошові документи в національній валюті» (для путівок, придбаних в Україні). Нарахування заробітної плати в сумі вартості путівки відображається у загальновстановленому порядку – за кредитом рахунку 66 у кореспонденції з дебетом рахунків обліку витрат, на яких обліковується оплата праці тих чи інших працівників, у складі елемента «Витрати на оплату праці»( 92, 93 тощо). Нарахування та утримання також відображають у загальновстановленому порядку, який прийнято для заробітної плати. При видачі путівки роблять запис: Дт 66 Кт 331.


Путівка придбавається для використання в господарській діяльності, адже вона у вигляді натуральної оплати праці надається працівнику. Отже, у загальновстановленому порядку підприємство матиме право на податковий кредит з ПДВ, а при переданні путівки має нарахувати податкове зобов'язання, виходячи з договірної вартості путівки, але не нижче  ціни придбання(п. 188.1 ПКУ). Проте у цьому загальному правилі є один виняток. Згідно з пп. 197.1.6 ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів. Отже, підприємство включає суму ПДВ з вартості путівки до податкового кредиту, а в момент надання путівки для дитини працівника  підприємство має нарахувати ПЗ з вартості придбання (п.198.5 ПКУ), оскільки маємо пільгу з ПДВ (ст.197 ПКУ).

Виплата путівкою є доходом працівника у негрошовій формі. Таким чином, базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється (п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу) за формулою:

К = 100 : (100 – Сп), 

де К – коефіцієнт; Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Утриманий з вартості наданої путівки ПДФО перераховується до держбюджету протягом банківського дня, що настає за днем її надання (пп. 168.1.4 ПКУ).Вартість путівки, оплаченої підприємством, відображається у складі зарплати з ознакою доходу «101» у формі № 1ДФ.

Виплата путівкою включається до фонду оплати праці. Отже, ЄСВ нараховується на таку виплату й утримується з неї у загальновстановленому порядку, а, отже відображається в звіті з ЄСВ як зарплата на загальних підставах.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Що робити, якщо перевізник на заміну CMR надав етикетку?
    Підприємство від перевізника отримало транспортну етикетку на міжнародне перевезення, а не CMR. В етикетці зазначено вантаж, маршрут та немає печатки перевізника. Чи достатньо такої етикетки для документального підтвердження міжнародного перевезення вантажу?
    16.02.2024283
  • Винаймання будинку у фізособи для проживання у відрядженні: підтвердні документи
    Працівники, перебуваючи у довготривалому відрядженні, орендують будинок для проживання у приватної особи (не готель, не ФОП). Які необхідно отримати документи, що підтвердять факт проживання?
    14.02.2024562
  • Оформлення CMR при мультимодальних перевезеннях
    ФОП-перевізник отримав від замовника вантаж із залізничного вагону у Львові і перевіз до Житомира. Вантаж розмитнюватиметься у Києві. Замовник оформив перевезення CMR, а не ТТН, де завантаження і розвантаження в Україні. На його погляд, це мультимодальне перевезення, яке оформляється CMR, а не ТТН. Це правильно? Як оформляти CMR?
    13.02.202483
  • Виправлення помилок в первинних документах, створених в паперовій формі
    Благодійна організація надала благодійну допомогу (генератори) бюджетній установі. В акті приймання-передачі виявлено невідповідність, зокрема, неправильно вказано ціну. Бюджетна установа вже відзвітувала. Як виправити помилку в первинному документі? Які дані відобразити у звіті: з урахуванням виявленої помилки чи без?
    31.01.2024102
  • Starlink для військового підрозділу: документальне оформлення
    Для працівника, який воює, і його підрозділу компанія придбала систему Starlink. Як документально правильно оформити передачу і передати право користування (щомісячна абонплата за користування системи)?
    25.10.2023121