• Посилання скопійовано

Корінці використаної чекової книжки слід зберігати не менше трьох років

Підприємством втрачено використані чекові книжки. Даний період ще не переверіний контролюючими органами. Якої відповідальності слід очікувати підприємству?

Переліком №578/5( Наказ Мінюсту від 12.04.2012 р. №578/5) визначені терміни зберігання первинних документів, фінансової та податкової звітності, інших документів. Зокрема, для корінців банківських чекових книжок встановлено строк зберігання три роки, проте за умови завершення перевірки державними податковими органами з питань дотримання податкового законодавства.

Також згідно з п. 44.1 ПКУ, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 ПКУ, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності(п.44.3 ПКУ)


Отже, корінці використаної чекової книжки і навіть зіпсовані бланки чеків компанія зобов'язана зберігати не менше трьох років. В цілому ж відповідальність за зберігання в надійному місці, наприклад в сейфі, грошових чекових книжок цілком лежить на компанії-чекодавці, зокрема на призначеній матеріально відповідальній особі (при видачі чекової книжки директор компанії ставить свій підпис про підтвердження про цю відповідальність). Відповідно до частини сьомої ст. 9 Закону про бухоблік підприємство вживає всіх необхідних заходів для запобігання несанкціонованому та непомітному виправленню записів у первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку та забезпечує їх належне зберігання протягом встановленого строку.

Згідно з п. 121.1 ПКУ, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Отже, якщо зберігання корінців передбачено Переліком №578/5, підприємству теоретично  можуть загрожувати санкції відповідно до п.121.1 ПКУ.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»