• Посилання скопійовано

Якщо перехід права власності на товар переходить до покупця у місці зберігання товару, то вантажовідправником буде сам покупець

Підприємство придбало товар і передало його на відповідальне зберігання продавцю. Виникла потреба цей товар частково продати. Якими документами оформити продаж цього товару з місця зберігання, якщо покупець цей товар сам забирає з місця зберігання? Хто в цьому випадку повинен оформити ТТН і як її правильно оформити?

Бухгалтерські первинні документи при такій реалізації складаються такі самі, як і при звичайні реалізації. Продавцем буде власник товару, покупцем – відповідно, покупець, укладається договір, складається видаткова накладна, податкова накладна тощо. 


 

Що стосується ТТН, то її складають при перевезенні товару транспортним засобом, і складають її три особи: вантажовідправник, вантажоотримувач і перевізник. Якщо перехід права власності на товар переходить до покупця у місці зберігання товару, то, на нашу думку, вантажовідправником буде сам покупець (адже вже він організовує вивіз належного йому товару зі складу). А отже, саме він, як особа, яка першою вносить запис до ТТН, має скласти таку ТТН. Він в такому випадку буде і вантажоотримувачем.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Чи є ТТН підтверджуючим документом для товарного обліку або документом, що підтверджує походження товару?
    ТТН може підтверджувати факт транспортування, але не саму покупку чи її вартість, а також витрати на придбання. ТТН не включені до переліку документів, що підтверджують походження товару
    14.07.20253162
  • Оформлення передачі готової продукції з давальницької сировини
    Ми як виконавець надали послуги з виготовлення продукції з давальницької сировини замовника. З замовником підписано акт виконаних робіт на вартість послуг з переробки та звіт про використання сировини. Чи потрібно додатково оформлювати акт приймання-передачі на готову продукцію? Яку ціну вказувати в цьому акті? Як правильно заповнити ТТН при перевезенні цієї продукції? Яку ціну зазначати в ній: вартість послуги, вартість продукції, чи не вказувати ціну взагалі?
    11.07.202572
  • Оформлення послуг спецтехніки та списання палива у 2025 році
    Якими первинними документами у 2025 році необхідно оформлювати надання послуг спецтехніки (екскаватор, гідромолот)? Який документ є підставою для списання палива, використаного такою технікою, і які особливості його заповнення?
    23.06.2025919
  • Оформлення ТТН при доставці товару постачальником та через «Нову пошту»
    Чи необхідно вимагати товарно-транспортну накладну від постачальника у двох випадках: 1) коли постачальник доставляє товар на склад власним транспортом за свій рахунок; 2) коли товар доставляється кур'єрською службою «Нова пошта», з якою є договір і ми отримуємо щомісячні акти з переліком наданих послуг?
    19.06.20251912
  • Нюанси підтвердження поставки через «Нову пошту»
    Чи є видаткова накладна, підписана лише продавцем, та експрес-накладна "Нової пошти" достатнім підтвердженням продажу товару, зокрема, отримання його покупцем, для цілей податкового обліку? Які податкові наслідки відсутності накладної, підписаної покупцем?
    17.06.2025566