• Посилання скопійовано

Як зазначити замовника в ТТН: дві ситуації

Кого потрібно вписувати в ТТН до графи «Замовник» в таких ситуаціях: того, хто замовив вантаж, чи того, хто замовив автомобіль?

Ситуація перша: підприємство виступає продавцем, вирощує овочі та відправляє їх покупцю власним транспортом. Заповнення ТТН: Автомобільний перевізник – продавець, вантажовідправник – продавець, вантажоотримувач – покупець. При заповненні ТТН кого вписати в графу замовник?

Ситуація друга: підприємство виступає покупцем, купує дрова у продавця з доставкою. Продавець не має власного транспорту, домовляється з автоперевізником про доставку товару та оплачує цю доставку автоперевізнику. Підприємство-покупець оплачує продавцю вартість товару, яка вже включає в себе доставку до складу. Заповнення ТТН: автомобільний перевізник – автоперевізник, вантажовідправник – продавець, вантажоотримувач – покупець. 

При заповненні ТТН кого вписати в графу Замовник?

 

Відповідь:

Замовник – це вантажовідправник або вантажоодержувач, який уклав з перевізником договір про перевезення вантажів (розд. 1 Правил №363).

Щодо першої ситуації:

В даній ситуації графу «Замовник» можна взагалі не заповнювати (поставити прочерк), оскільки договір на перевезення вантажу ні з ким не укладався. Проте, на практиці, інколи зустрічається, що бухгалтери вказують продавця, тобто особу, яка безпосередньо  здійснює доставку, хоч і власним транспортом.

Щодо другої ситуації:

Той, хто уклав договір про перевезення вантажу, той і є замовник. В даному випадку це - продавець.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Як надати копії дозвільних документів та/або звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна)?
    Як платник податків, який подає податкову декларацію з рентної плати в електронному вигляді, може надіслати копії дозвільних документів та/або звіту про використання води за формою №2ТП-водгосп (річна)?
    08.05.202530
  • Як правильно писати в документах - ТОВ чи ТзОВ?
    Чи має значення як в документах писати: ТОВ чи ТзОВ? Контрагент стверджує це різне і не підписує документи
    06.05.20251 429
  • Чи можна скорочувати назву посади в первинних документах?
    Чи допускається скорочення повної назви посади при візуванні документів, зокрема, чи достатньо зазначити "Головний інженер" замість повної назви "Головний інженер виробничого відділу з фасування ЗЗР" у прибутковій накладній?
    06.05.20252 104
  • Скорочені назви в ТТН
    Чи обов’язково у ТТН у графі "місце складання" вказувати повну адресу, чи достатньо лише населеного пункту? Чи є порушенням скорочене зазначення організаційно-правової форми у найменуваннях сторін? Чи допускається запис у графі "Водій" лише прізвища та ініціалів? Чи є помилкою частковий запис маси брутто словами? Чи можуть такі заповнення ТТН призвести до штрафів?
    06.05.20251 760
  • Оформлення ТТН, якщо вантаж перевозиться від постачальника продавця до покупця
    Замовили товар у підприємства "А", яке працює з підприємством "В" на давальницьких умовах; у ТТН, виданій підприємством "А", як "Вантажовідправник" та "Пункт відвантаження" зазначено підприємство "В", а як "Вантажоотримувач" і "Перевізник" – підприємство "А", "Пункт розвантаження" – наша адреса, додано пункт про переадресацію вантажу на наше підприємство, а у графі "Здав" стоїть підпис і печатка підприємства "В", з яким у нас немає договірних відносин. Чи можемо ми прийняти таку ТТН для оформлення отримання товару?
    29.04.2025191