Ситуація перша: підприємство виступає продавцем, вирощує овочі та відправляє їх покупцю власним транспортом. Заповнення ТТН: Автомобільний перевізник – продавець, вантажовідправник – продавець, вантажоотримувач – покупець. При заповненні ТТН кого вписати в графу замовник?
Ситуація друга: підприємство виступає покупцем, купує дрова у продавця з доставкою. Продавець не має власного транспорту, домовляється з автоперевізником про доставку товару та оплачує цю доставку автоперевізнику. Підприємство-покупець оплачує продавцю вартість товару, яка вже включає в себе доставку до складу. Заповнення ТТН: автомобільний перевізник – автоперевізник, вантажовідправник – продавець, вантажоотримувач – покупець.
При заповненні ТТН кого вписати в графу Замовник?
Відповідь:
Замовник – це вантажовідправник або вантажоодержувач, який уклав з перевізником договір про перевезення вантажів (розд. 1 Правил №363).
Щодо першої ситуації:
В даній ситуації графу «Замовник» можна взагалі не заповнювати (поставити прочерк), оскільки договір на перевезення вантажу ні з ким не укладався. Проте, на практиці, інколи зустрічається, що бухгалтери вказують продавця, тобто особу, яка безпосередньо здійснює доставку, хоч і власним транспортом.
Щодо другої ситуації:
Той, хто уклав договір про перевезення вантажу, той і є замовник. В даному випадку це - продавець.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити