• Посилання скопійовано

Як зазначити замовника в ТТН: дві ситуації

Кого потрібно вписувати в ТТН до графи «Замовник» в таких ситуаціях: того, хто замовив вантаж, чи того, хто замовив автомобіль?

Ситуація перша: підприємство виступає продавцем, вирощує овочі та відправляє їх покупцю власним транспортом. Заповнення ТТН: Автомобільний перевізник – продавець, вантажовідправник – продавець, вантажоотримувач – покупець. При заповненні ТТН кого вписати в графу замовник?

Ситуація друга: підприємство виступає покупцем, купує дрова у продавця з доставкою. Продавець не має власного транспорту, домовляється з автоперевізником про доставку товару та оплачує цю доставку автоперевізнику. Підприємство-покупець оплачує продавцю вартість товару, яка вже включає в себе доставку до складу. Заповнення ТТН: автомобільний перевізник – автоперевізник, вантажовідправник – продавець, вантажоотримувач – покупець. 

При заповненні ТТН кого вписати в графу Замовник?

 

Відповідь:

Замовник – це вантажовідправник або вантажоодержувач, який уклав з перевізником договір про перевезення вантажів (розд. 1 Правил №363).

Щодо першої ситуації:

В даній ситуації графу «Замовник» можна взагалі не заповнювати (поставити прочерк), оскільки договір на перевезення вантажу ні з ким не укладався. Проте, на практиці, інколи зустрічається, що бухгалтери вказують продавця, тобто особу, яка безпосередньо  здійснює доставку, хоч і власним транспортом.

Щодо другої ситуації:

Той, хто уклав договір про перевезення вантажу, той і є замовник. В даному випадку це - продавець.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

 • Starlink для військового підрозділу: документальне оформлення
  Для працівника, який воює, і його підрозділу компанія придбала систему Starlink. Як документально правильно оформити передачу і передати право користування (щомісячна абонплата за користування системи)?
  25.10.202333
 • Коли можна знищити первинні документи?
  За який період ТОВ, яке займається роздрібною торгівлею, може знищувати первинні документи, якщо податкова перевірка була за 3 квартал включно 2022 року, та яка процедура знищення документів?
  16.10.20231 5122
 • Перевантаження товару: як оформити ТТН?
  Постачальник (Київ) відвантажує товар покупцеві (Запоріжжя). Передача товару буде на середині шляху (Полтава) з авто постачальника в авто покупця. Далі з авто покупця товар доставлятиметься різним клієнтам. Як оформити ТТН?
  19.09.2023121
 • Пільга по сплаті земельного податку фізособою: які документи?
  ФОП на ЄП ІІ групи має 4 неповнолітніх дітей. Чи має він право на пільгу по сплаті за земельний податок з фізосіб? Якщо так, то які документи потрібно подати і чи можна це зробити через Електронний кабінет?
  29.08.202352
 • ТТН для перевізника субпідрядника
  Підприємство уклало договір з експедитором «А» на перевезення вантажу. Але в отриманій ТТН перевізником вказано експедитор «Б», якого за окремим договором найняв для виконання роботи експедитор «А», з яким у підприємства немає договору. Підприємство платитиме експедитору «А», а останній заплатить «Б». Як правильно заповнити ТТН?
  23.08.2023536