ЄСВ, ПДФО та військовий збір
Згідно з п. 164.2.16 ПКУ сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування, сплачена будь-якою особою - резидентом за платника ПДФО чи на його користь, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО.
Однак, у даному випадку необхідно зазначити, що підприємство не здійснює оплату за працівника чи на його користь, а лише виступає посередником між працівником та страховою компанією, утримуючи з працівника вартість страхових внесків.
Тому страхові внески не включаються до доходу такої фізособи і, відповідно, не включаються до ф. №1ДФ.
Аналогічна ситуація і з ЄСВ. Відповідно до п. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, базою нарахування ЄСВ для підприємств, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
Отже, сума такого страхового внеску не буде оподатковуватись ЄСВ, оскільки вона здійснюється за рахунок вирахування із зарплати працівника.
Бухоблік
Згідно з умовами запитання, підприємство утримує із зарплати працівників всю суму страхових внесків, відповідно у підприємства не виникне витрат, пов’язаних із страхуванням своїх працівників. Облік розрахунків із страхувальником доцільно відображати на рахунку 685 "Розрахунки з іншими кредиторами". Так, оплата страхових внесків на адресу страхової компанії відображається бухгалтерським записом Дт 685 Кт 311. Відповідно, утримання із зарплати працівників страхових внесків відображається у обліку проведенням Дт 661 "Розрахунки за заробітною платою" Кт 685.
Податок на прибуток
Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Оскільки добровільне страхування здійснюється за рахунок зарплати працівників, то його вартість не потрапить до витрат підприємства, відповідно жодних коригувань фінансового результату проводити не потрібно.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити