• Посилання скопійовано

Медичне страхування за рахунок працівників не включається до доходу фізособи-підприємця

Як відображається в бухобліку оплата внесків на добровільне медичне страхування співробітників, які повністю утримуються із зарплати? Чи оподатковується вартість такого страхування?

ЄСВ, ПДФО та військовий збір

Згідно з п. 164.2.16 ПКУ сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування, сплачена будь-якою особою - резидентом за платника ПДФО чи на його користь, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО.

Однак, у даному випадку необхідно зазначити, що підприємство не здійснює оплату за працівника чи на його користь, а лише виступає посередником між працівником та страховою компанією, утримуючи з працівника вартість страхових внесків.

Тому страхові внески не включаються до доходу такої фізособи і, відповідно, не включаються до ф. №1ДФ.

Аналогічна ситуація і з ЄСВ. Відповідно до п. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, базою нарахування ЄСВ для підприємств, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Отже, сума такого страхового внеску не буде оподатковуватись ЄСВ, оскільки вона здійснюється за рахунок вирахування із зарплати працівника.

 

Бухоблік

Згідно з умовами запитання, підприємство утримує із зарплати працівників всю суму страхових внесків, відповідно у підприємства не виникне витрат, пов’язаних із страхуванням своїх працівників. Облік розрахунків із страхувальником доцільно відображати на рахунку 685 "Розрахунки з іншими кредиторами". Так, оплата страхових внесків на адресу страхової компанії відображається бухгалтерським записом Дт 685 Кт 311. Відповідно, утримання із зарплати працівників страхових внесків відображається у обліку проведенням Дт 661 "Розрахунки за заробітною платою" Кт 685.

 

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Оскільки добровільне страхування здійснюється за рахунок зарплати працівників, то його вартість не потрапить до витрат підприємства, відповідно жодних коригувань фінансового результату проводити не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024111
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202440
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202423
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202438
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202411