Бухоблік
У листі ДФС від 23.12.2016 р. №40753/7/99-99-15-03-01-17 незважаючи на те, що згідно з пп. 14.1.191 ПКУ теплова енергія вважається товаром з метою застосування терміну «постачання товарів». Таке постачання є складовою житлово-комунальних послуг згідно з ст. 13 Закону про житлово-комунальні послуги.
Отже, таке комунальне підприємство отримує саме комунальні послуги з постачання теплової енергії. Відповідно вартість такої теплової енергії відображається на відповідних рахунках обліку витрат. Якщо це опалення адміністративного приміщення, то відповідні витрати будуть обліковуватись на рахунку 92. Якщо ж це загальновиробничі витрати, то в такому випадку первісно вони обліковуються на рахунку 23 «Виробництво» з подальшим бухгалтерським проведенням Дт 91 «Загальновиробничі витрати» Кт 23.
Податок на прибуток
Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ. При цьому, податкових різниць щодо використання товарів чи послуг для власної діяльності чи не у господарській діяльності ПКУ не передбачено.
ПДВ
Відповідно до п. 198.5 ПКУ податкові зобов’язання за раніше відображеним податковим кредитом при придбання товарів/послуг нараховуються у випадку, якщо такі товари/послуги починають використовуватись не у господарській діяльності підприємства.
При цьому, згідно з пп. 14.1.36 ПКУ господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу.
Отже, якщо теплова енергія використовується для власних потреб, але у межах господарської діяльності, то податкові зобов’язання не нараховуються.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись