• Посилання скопійовано

Витрати на заміну запчастин для підтримання в робочому стані орендованого авто відносяться до поточних витрат орендаря

Чи треба сплачувати ПДФО і військовий збір за списане пальне, яке підприємство купило за перерахунком і яке використовує у госпдіяльності? Якщо є договір оренди автомобіля у працівника, чи буде виникати додаткове благо? Як відобразити в обліку придбання автозапчастин для орендованого авто, що рахується на балансі 01?

Фахівці ДФС у роз’ясненні в "ЗІР" (підкатегорія 103.02 питання: "Чи підлягає оподаткуванню ПДФО компенсація працівникам вартості пально-мастильних матеріалів, витрачених в межах господарської діяльності СГ, у разі використання працівниками власних транспортних засобів?") зауважили, що якщо підприємство відшкодовує витрати, понесені працівниками підприємства на придбання пально-мастильних матеріалів для транспортних засобів, використовуючи їх у господарській діяльності, сума вищезазначеного відшкодування підлягає оподаткуванню ПДФО, як додаткове благо на підставі пп. "г" пп. 164.2.17 ПКУ (суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат).

За аналогією із цим роз’ясненням, податківці на практиці стверджують, що якщо підприємство не компенсує працівнику вартість використаного бензину, а самостійно його придбаває за безготівковим розрахунком та безкоштовно "передає" працівнику, тоді виникає додаткове благо на підставі пп. "е" пп. 164.2.17 ПКУ (безоплатно отримані товари, роботи, послуги).

Втім, відповідно до судової практики (зокрема, Ухвала ВАСУ від 01.12.2014 р. №К/800/16246/14 у справі №2а-3190/12/1370, Ухвала ВАСУ від 24.10.2013 р. №К/800/52621/13 у справі №817/1691/13-а) у разі компенсації вартості використаного пального (якщо воно витрачене в межах господарської діяльності) додаткового блага не виникає.

Отже, якщо підприємство хоче уникнути оподаткування, ймовірно це необхідно буде доводити в судовому порядку.

Що стосується витрат на запчастини. Чинне законодавство не містить заборони щодо ремонту орендованого автомобіля. Навпаки, порядок проведення ремонту орендованого майна прописаний у ст. 776 ЦКУ.  

Відповідно до п. 8 П(С)БО 14  та п. 21 Методрекомендацій №561:

  • витрати на поточний і капітальний ремонт, які не призводять до збільшення майбутніх економічних вигід, відносяться до складу витрат (аналогічно кореспонденції, наведеній для бухобліку витрат на поточний ремонт власного автомобіля). Вибір витратного рахунку в бухобліку буде залежати від того, в якому напрямку використовується автомобіль – Дт 23, 91- 94, 97 Кт 207, 209, 63, 65, 66 тощо;
  • витрати орендаря на поліпшення об'єкта операційної оренди (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що приводять до збільшення майбутніх економічних вигід, відображаються орендарем як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів (на субрахунку 153). Для цього створюється об'єкт, який обліковується на субрахунку 117 "Інші необоротні матеріальні активи". Тобто, витрати на проведення поліпшення відображаються: Дт 153 Кт 207, 209, 63, 65, 66 тощо. Далі цей об’єкт вводиться в експлуатацію (Дт 117 Кт 153) і амортизується за прямолінійним або виробничим методом (п. 27 П(С)БО 7). При цьому здійснюється кореспонденція Дт 23, 91-94, 97 Кт 132.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»