• Посилання скопійовано

Витрати на транспортування матеріалів власними силами

Підприємство самостійно транспортує придбані матеріали від постачальників до місця їх зберігання (самовивіз). Як правильно відобразити витрати в бухгалтерському і податковому обліку?

Якщо підприємство-покупець самостійно транспортує придбані матеріали зі складу  постачальника до місця їх зберігання або використання (при цьому право власності на матеріали від продавця до покупця переходить ще на складі у продавця (постачальника), оформлювати ТТН, не обов’язково. Фактично покупець перевозить власні матеріали для власних потреб.

При перевезенні ТМЦ для власних потреб (власним або орендованим  транспортом для своїх же цілей) можна обійтися і без ТТН (п. 2 Переліку №207). Підійде накладна чи інший документ, що підтверджує право власності на товар.

Крім цього, для водія  юридичної особи необхідним є також дорожній лист з відмітками про проведення передрейсових медичного огляду водія  та огляду технічного стану транспортного засобу. Одночасно цей документ буде підставою для обліку роботи легкового або вантажного автомобіля і списання використаного пального.

Докладно про дорожні листи та облік витрат на пальне читайте тут>>

Витрати на перевезення матеріалів включаються до їх первісної вартості як транспортно-заготівельні витрати згідно п. 9 П(С)БО 9. Як правило, в цьому випадку до вартості доставки включаються лише паливно-мастильні матеріали, які були витрачені на певну поїздку автомобіля.

З метою оподаткування податком на прибуток жодних коригувань фінансового результату до оподаткування нормами ПКУ не передбачено.

Згідно з п. 198.3 ПКУ податковий кредит з ПДВ визначається виходячи з договірної вартості товарів/послуг, придбаних у зв’язку з транспортуванням матеріалів (зокрема, вартості пального, послуг навантаження/розвантаження),  та складається із сум ПДВ, сплачених при придбанні таких товарів/послуг. Право на податковий кредит з ПДВ надається незалежно від напрямку використання таких матеріалів (але при цьому не слід забувати про норми п. 198.5 ПКУ). 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    Сьогодні 11:1115
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    Сьогодні 09:0465
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    Сьогодні 08:0130
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528