Запитання: Підприємство хоче розмістити рекламу на рекламних конструкціях (білборді). Для цього воно замовляє в рекламному агентстві виготовлення як реклами, так і самої конструкції білборда та розміщення його для здійснення реклами свого товару. Своєю чергою, рекламна агенція звертається до виконавця робіт і розповсюджувача послуг.
1) Як у податковому та бухгалтерському обліку підприємства відображаються витрати:
- на виготовлення рекламної конструкції (чи оприбутковується підприємством отримана рекламна конструкція як об’єкт основного засобу)?
- на виготовлення та розміщення реклами?
2) Що потрібно врахувати у договорі із рекламним агентством, аби не втратити податкових витрат (чи права на амортизацію)?
Відповідь:
1) Виготовлення рекламної продукції, як в бухгалтерському, так і в податковому обліку є витратами на збут.
Отже, в бухгалтерському обліку на підставі акту виконаних робіт ці витрати списуватимуться
на рахунок 93. Якщо ж рекламна продукція буде передана виконавцем на підставі накладної, то її слід буде оприбуткувати на субрахунку 209, а вже потім, після розміщення цієї продукції на білборді, на підставі акту про списання списати на рахунок 93.
В податковому обліку в тому податковому періоді, в якому підприємство визнає витрати на збут в бухгалтерському обліку, будуть визнані і податкові витрати на збут у вартості такої рекламної продукції і її розміщення на білборді.
Сам білборд, виготовлений на замовлення підприємства, якщо право власності на нього переходить до підприємства, є його основним засобом (якщо він відповідає ознакам ОЗ – зокрема, передбачається, що він буде використовуватися підприємством більш, ніж один рік, а у податковому обліку – ще і відповідає вартісному критерію 2500 грн без ПДВ).
Тому витрати на його створення і розміщення сформують первісну вартість такого ОЗ і підлягатимуть амортизації за обраним підприємством методом. Суми нарахованої амортизації також підлягатимуть списанню на рахунок 93, оскільки білборд використовуватиметься з метою реклами підприємства;
2) Такий договір має відповідати усім вимогам як щодо укладання договорів, встановлених вітчизняним діловодством, так і містити чітко визначені ціну робіт, спосіб і строки виконання та оплати за роботи, передачі результату робіт.
Слід також врахувати і де саме буде встановлено такий білборд і хто його буде встановлювати – рекламне агентство чи сам замовник. Адже розміщення зовнішньої реклами потребує від власника білборду отримання відповідного дозволу від органів місцевої влади (докладніше про порядок отримання такого дозволу можна дізнатися за місцем розміщення такого білборду. При цьому можна прочитати і про те, які документи для цього подаються і протягом якого часу дозвіл можна отримати, наприклад, ось тут http://tmr.if.ua/content/207).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись