• Посилання скопійовано

Виготовлення рекламної продукції та білбордів: як правильно облікувати?

Підприємство хоче розмістити рекламу на білборді. Для цього замовляє в рекламному агентстві виготовлення як реклами, так і самої конструкції та її розміщення. Як в обліку підприємства відображаються такі витрати?

Запитання: Підприємство хоче розмістити рекламу на рекламних конструкціях (білборді). Для цього воно замовляє в рекламному агентстві виготовлення як реклами, так і самої конструкції білборда та розміщення його для здійснення реклами свого товару. Своєю чергою, рекламна агенція звертається до виконавця робіт і розповсюджувача послуг.

1) Як у податковому та бухгалтерському обліку підприємства відображаються витрати:

 - на виготовлення рекламної конструкції (чи оприбутковується підприємством отримана рекламна конструкція як об’єкт основного засобу)?

 - на виготовлення та розміщення реклами?

2) Що потрібно врахувати у договорі із рекламним агентством, аби не втратити податкових витрат (чи права на амортизацію)?

Відповідь: 

1) Виготовлення рекламної продукції, як в бухгалтерському, так і в податковому обліку є витратами на збут.

Отже, в бухгалтерському обліку на підставі акту виконаних робіт ці витрати списуватимуться

на рахунок 93. Якщо ж рекламна продукція буде передана виконавцем на підставі накладної, то її слід буде оприбуткувати на субрахунку 209, а вже потім, після розміщення цієї продукції на білборді, на підставі акту про списання списати на рахунок 93.

В податковому обліку в тому податковому періоді, в якому підприємство визнає витрати на збут в бухгалтерському обліку, будуть визнані і податкові витрати на збут у вартості такої рекламної продукції і її розміщення на білборді.

Сам білборд, виготовлений на замовлення підприємства, якщо право власності на нього переходить до підприємства,  є його основним засобом (якщо він відповідає ознакам ОЗ – зокрема, передбачається, що він буде використовуватися підприємством більш, ніж один рік, а у податковому обліку – ще і відповідає вартісному критерію 2500 грн без ПДВ).

Тому витрати на його створення і розміщення сформують первісну вартість такого ОЗ і підлягатимуть амортизації за обраним підприємством методом. Суми нарахованої амортизації також підлягатимуть списанню на рахунок 93, оскільки білборд використовуватиметься з метою реклами підприємства;

2) Такий договір має відповідати усім вимогам як щодо укладання договорів, встановлених вітчизняним діловодством, так і містити чітко визначені ціну робіт, спосіб і строки виконання та оплати за роботи, передачі результату робіт.

Слід також врахувати і де саме буде встановлено такий білборд і хто його буде встановлювати – рекламне агентство чи сам замовник. Адже розміщення зовнішньої реклами потребує від власника білборду отримання відповідного дозволу від органів місцевої влади (докладніше про порядок отримання такого дозволу можна дізнатися за місцем розміщення такого білборду. При цьому можна прочитати і про те, які документи для цього подаються і протягом якого часу дозвіл можна отримати, наприклад, ось тут http://tmr.if.ua/content/207). 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202512
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202529
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025221
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025659
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202541