• Посилання скопійовано

Коли проставляти позначку про прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату?

Підприємство у 2023 р. коригувало фінансовий результат на всі різниці. У 2024 р. дохід менше 40 млн. Підприємство приймає рішення про незастосування коригування фінансового результату. В якому періоді проставляти позначку щодо незастосування коригувань?

Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує 40 млн грн, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп. 140.4.8 та пп. 140.5.16 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. 

Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років (ЗІР категорія 102.12).

Таким чином, право на незастосування коригувань фінансового результату у ТОВ виникає з 2024 року. Якщо позначку буде проставлено у 2024 році, то ТОВ не буде коригувати фінансовий результат вже з 2024 року. Також потрібно заповнити поле «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці», вказавши номер та дату наказу, на підставі якого прийнято таке рішення, зокрема 31.12.2024 року. Дану позначку можна буде проставити і в річній декларації за 2025 рік, проте за умови, якщо дохід не буде перевищувати 40 млн. І в цьому випадку різниці не будуть застосовуватися з 01.01.2025 року.

***

Читайте також: Коли починаємо застосовувати податкові різниці?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Коли проставляти позначку про прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату?
    Підприємство у 2023 р. коригувало фінансовий результат на всі різниці. У 2024 р. дохід менше 40 млн. Підприємство приймає рішення про незастосування коригування фінансового результату. В якому періоді проставляти позначку щодо незастосування коригувань?
    21.02.2025257
  • Чи потрібно дисконтувати заборгованість за відсотками, яка не виплачується кілька років?
    У 2020 р. юрособа-резидент отримала від засновника юрособи-нерезидента, який володіє 80% акцій, відсоткову позику строком на 1 рік. Кожний рік договір продовжувався ще на рік. Позика досі не повернута. Відсотки нараховуються, але не перераховуються позичальнику згідно з п. 17 Постанови НБУ від 24.02.2022 р. №18. Чи правомірно заборгованість з виплати відсотків вважати довгостроковою та дисконтувати?
    20.02.2025282
  • Які витрати включаються до 50% витрат за пп. 14.1.159 ПКУ?
    Підприємство, основним видом діяльності якого є торгівля, закуповує в одного нерезидента товар обсягом понад 75% усього імпорту. Які операції, пов'язані з придбанням, включаються до 50% загальної вартості продукції (товарів, робіт, послуг) за нормами пп. 14.1.159 ПКУ? Чи враховуються тут інші статті витрат, наприклад, заробітна плата тощо?
    20.02.202539
  • Особливості бухгалтерського обліку неприбуткової організації
    Якими бухгалтерськими проведеннями відобразити в бухобліку неприбуткової організації: оприбуткування благодійної та безповоротної фіндопомоги; грошову допомогу членам організації; списання витрат на проведення благодійних заходів (в т.ч. чай, каву тощо); видачу продуктових наборів, придбаних за благодійні внески? Чи потрібно проводити підзвітні кошти через субрахунок 372, чи можна одразу списати на витрати?
    20.02.202543
  • Облік тари: чи можна перевести зворотну тару в обліку зі складу запасів до складу необоротних активів?
    На підприємстві є металеві контейнери, які вже не один рік обліковуються на рахунку 204. В цих контейнерах транспортується готова продукція, вони є зворотною тарою, строк їх використання перевищує 1 рік. Чи можна перевести ці контейнери в обліку до складу інвентарної тари (рах. 115) або МНМА (рах.112)? Як це зробити?
    20.02.2025184