Спочатку визначимо, що ж таке службове відрядження. Це поїздка працівника за розпорядженням керівника на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємця) (п. 1 р. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, у редакції наказу Мінфіну України від 17.03.11 р. №362, далі — Інструкція про відрядження (Для госпрозрахункових підприємств, нагадаємо, Інструкція по відрядження є довідковою, тобто не обов’язковою для застосування - див. листи ДПАУ від 07.09.11 р. №10077/5/15-1216 та від 31.03.12 р. №5742/6/15-1415).
Оскільки ваш водій їде в інший населений пункт за розпорядженням керівника, виконує доручення останнього, отже така поїздка за своєю суттю є відрядженням.
Документальним підґрунтям для того, щоб поїздка водія стала відрядженням, буде наказ про відрядження. Його видає керівник, та під підпис ознайомлюють з ним співробітника (пп. 140.1.7 ПКУ, п. 1 р. ІІ та п. 1 р. ІІІ Інструкції про відрядження).
Таким чином, якщо поїздка працівника буде оформлена, як відрядження, то за дні такої поїздки слід буде виплачувати добові.
Але слід врахувати, що в принципі службовим обов’язком водія є розвезення товарів по клієнтах в різні населені пункти. Тож цілком можливо, що податківці вказуватимуть, що такі поїздки не потрібно оформляти, як відрядження та відповідно виплачувати добові.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись