• Посилання скопійовано

Бухоблік та ПДВ при обміні автомобілів з доплатою у представництва нерезидента

Представництво нерезидента планує обмін двох автомобілів з нульовою балансовою вартістю (оцінна вартість - 1 094 450 грн) на новий автомобіль в автосалоні вартістю 1 136 800 грн з доплатою через укладання договору викупу та договору зарахування зустрічних вимог. Який порядок відображення доходів та витрат від цієї операції в обліку представництва? Чи виникає обов'язок реєстрації платником ПДВ?

Бухгалтерський облік

В даній ситуації буде чотири основні господарські операції, які потрібно відобразити в бухгалтерському обліку (див. таблицю):

  1. продаж автомобілів;
  2. придбання автомобіля;
  3. зарахування заборгованості за проданими автомобілями і зобов’язання з придбаного автомобіля;
  4. доплата за придбаний автомобіль.

Таблиця

№пор.

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума

Дт

Кт

Продаж автомобілів

1

Переведено автомобілі до складу необоротних активів, утримуваних для продажу:

-на суму нарахованого зносу (сума умовна)

 

 

 

 

131

 

 

 

 

10

 

 

 

 

800 000

2

-на залишкову вартість

286

10

0

3

Продаж автомобілів

377

712

1 094 450

4

Дохід від продажу віднесено до фінрезультатів

712

791

1 094 450

5

Списана собівартість проданих автомобілів

943

286

0

6

Собівартість реалізації віднесена на фінрезультати

791

943

0

Придбання автомобіля

7

Придбано автомобіль

152

631

1 136 800

Зарахування заборгованості

8

Зарахована заборгованість

631

377

1 094 450

Доплата

9

Здійснена доплата за автомобіль (1 136 800 – 1 094 450)

631

311

42 350

З наведених бухгалтерських проведень видно, що внаслідок здійснення наведених господарських операцій дохід представництва у періоді здійснення таких операцій становитиме 1 094 450 грн.

Саме цей дохід збільшуватиме фінрезультат до оподаткування, який є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток.

 

Чи реєструватися платником ПДВ?

Так, реєструватися з наступного місяця за місяцем, в якому буде продано автомобілі. Тому що господарська операція продажу автомобілів з точки зору оподаткування ПДВ є операцією постачання товарів, і обсяг цієї операції перевищує 1 млн грн. Таким чином, виконуються критерії для обов’язкової реєстрації платником ПДВ, встановлені пп. 181.1 ПКУ, при цьому постійне представництво належить до осіб, які є платниками ПДВ (див. пп. «г» пп. 14.1.139 ПКУ).

Тож не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому продано автомобіль, потрібно подати заяву на реєстрацію платником ПДВ (див. пп. 183.2 ПКУ).

Протягом трьох робочих днів податкова служба має внести постійне представництво до реєстру платників ПДВ (пп. 183.9 ПКУ).

Платником ПДВ постійне представництво стає з дня внесення до реєстру платників ПДВ. Але слід зазначити, що подальша реєстрація платником ПДВ не вплине на операцію продажу автомобілів, тому що така операція продажу відбулася до моменту реєстрації платником ПДВ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202538
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202524
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202517
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.202580
  • Облік витрат на відрядження працівника-експерта у слідчих діях
    Працівник підприємства був залучений як спеціаліст (експерт) до проведення слідчих дій у межах кримінального провадження. Як обліковувати витрати на відшкодування витрат на відрядження: як прямі витрати, інші операційні витрати чи інші витрати?
    28.03.202549