• Посилання скопійовано

Облік роялті, отриманого від нерезидента

Підприємство надало нерезиденту послугу, отримавши роялті. Кошти від нерезидента, отримані за мінусом сплаченого нерезидентом податку. Нерезидент надав довідку про суму сплаченого податку, але підприємство не може зарахувати цю суму податку, бо має збитки. Як цю суму податку відобразити в обліку?

Про особливості обліку, оподаткування у випадку сплати податку нерезидентом ми детально писали тут та тут.

В даній ситуації бухгалтерські проведення можуть бути такими:

  • Дт 373 Кт 719 – нараховане роялті;
  • Дт 719 Кт 641н – утримано податок, сплачений нерезидентом;
  • Дт 641н Кт 373 – зменшена заборгованість на суму податку, сплаченого нерезидентом.

Таким чином, на суму сплаченого нерезидентом податку, який не зараховуватиметься у зменшення податку, сплаченого в Україні, фактично зменшується отримана сума доходу.

Ми навели власний погляд щодо обліку податку. Але в Україні державним органом, що регулює питання методології бухгалтерського обліку, є Мінфін (див. ч. 2 ст. 6 Закону про бухоблік). Тому для уникнення непорозумінь для вирішення цього питання може бути доречним звернутися до Мінфіну.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Продаж авто підприємством: облік та оподаткування
    Підприємство продає автомобіль, який перебував на балансі у складі ОЗ. Які особливості оподаткування (ПДВ, податок на прибуток) та бухобліку?
    Сьогодні 10:1417
  • Витрати на страхування КАСКО та ОСЦПВ: як облікувати?
    ТОВ уклало договори страхування КАСКО та ОСЦПВ. На підставі яких первинних документів можна віднести на витрати страхові платежі по КАСКО і ОСЦПВ?
    20.05.202552
  • Нестача пального: нюанси обліку та оподаткування
    У водія під час рейсу в Німеччині було викрадено дизпаливо (бак зламано). Частина пального була заправлена в Європі, частина – в Україні. Подія сталася 26.04.2025 р., пояснення водій надав 05.05.2025 р. Як і коли нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ? Як списати нестачу з позабалансового рахунку, якщо поліцію не викликали і винна особа не встановлена?
    20.05.202523
  • Визначення категорії підприємства за балансовою вартістю активів та курсом євро
    Як правильно визначити балансову вартість активів для віднесення підприємства до певної категорії (мікро-, мале, середнє, велике) згідно з українським законодавством? Які саме рядки Балансу слід враховувати? Який курс євро: на дату балансу чи середньорічний – необхідно використовувати для перерахунку показників, виражених в євро?
    20.05.202553
  • Заміна запчастини на ОЗ: як відобразити в бухобліку?
    ТОВ ремонтує замортизоване обладнання (первісна вартість - 10000,00 грн), зокрема, проводить заміну насадки (вартість - 57000,00 грн), яка дозволить працювати активу знову. Як відобразити в обліку дану операцію та оформити документально?
    20.05.2025983