• Посилання скопійовано

На яку дату списати кредиторську заборгованість?

Підприємство перейшло із загальної системи оподаткування на ЄП (2%) з 08.12.2022 р. А 07.12.2022 р. вилучено з торгового реєстру контрагента-нерезидента, перед яким обліковувалася кредиторська заборгованість. На яку дату потрібно було списати безнадійну кредиторську заборгованість і як виправити помилку – подати уточнюючу декларацію з податку на прибуток чи уточнюючу декларацію платника ЄП?

Відповідно до пп. 5 НП(С)БО 11, якщо на дату балансу раніше визнане зобов'язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду.

За буквального розуміння цієї норми заборгованість слід було списати 31.12.2022 р. А якщо підприємство цього не зробило, то слід списати в бухобліку, як виправлення помилки, на дату виявлення такої помилки: 

  • Дт 63 Кт 44.

Також потрібно буде подати уточнюючу декларацію платника ЄП за 2022 рік, включивши вартість списаної заборгованості до складу доходу, тому що списання заборгованості сталося в період перебування підприємства на ЄП (2%).

Але держорганом, який в Україні відповідає за методологію бухобліку, є Мінфін (див. ч. 2 ст. 6 Закону про бухоблік). Думка Мінфіну з такого питання нам не відома. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним звернутися з консультацією до Мінфіну.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»