• Посилання скопійовано

Облік наданої нерезиденту продукції (тари) в користування з рекламною метою

Підприємство платник податку на прибуток (з різницями) і ПДВ виробляє тару для перевезення вантажів. Планується надати нерезиденту цю тару для ознайомлення (вивозиться в митному режимі тимчасового вивезення) з метою прийняття рішення про купівлю. Нерезидент здійснюватиме пробне перевезення в тарі з метою прийняття рішення. Надалі тара повертатиметься на підприємство (митний режим реімпорту). Що з ПДВ, як відображати в обліку?

Додаткові умови:

Доставка тари нерезиденту та її повернення здійснюється за рахунок підприємства. Тож як відображати такі витрати?

 

ПДВ

Про ПДВ при здійсненні вивезення товарів в митному режимі тимчасового вивезення і надалі ввезення цих самих товарів в режимі реімпорту ми писали тут.

Там ми зазначали, що такі операції не оподатковуються ПДВ, ПН на них не складається, в податковій декларації з ПДВ вони не відображаються.

 

Бухгалтерський облік

Підприємство надає зразки продукції (тари) нерезиденту для ознайомлення, з метою подальшого продажу наступних партій. На період ознайомлення право власності на зразки тари залишається за підприємством і до нерезидента не переходить.

На наш погляд, немає підстав вважати, що тара надана нерезиденту безоплатно. Тара надана потенційному покупцю з метою прийняття рішення про купівлю наступних партій продукції (тари), що у свою чергу збільшить обсяг продажу продукції у виробника. Таким чином, всі витрати на доставку нерезиденту і подальше повернення відносяться до витрат на збут – списуються в дебет рахунку 93.

Як потрібно обліковувати передану для ознайомлення продукцію (тару)?

Готова продукція обліковується на рахунку 26.

Якщо така продукція передається нерезиденту для ознайомлення на умовах повернення, від цього вона не перестає бути готовою продукцією, тобто, матеріальним активом власного виготовлення, призначеним для продажу. 

Тому, на наш погляд, така тара продовжує обліковуватися на рахунку 26. При передачі нерезиденту для ознайомлення потрібно лише змінити аналітичний рахунок, який відображає місцезнаходження товару:

  • Дт 26 (нерезидент) Кт 26 (склад).

При поверненні:

  • Дт 26 (склад) Кт 26 (нерезидент).

Але якщо підприємство використовуватиме ці одиниці продукції виключно як рекламний зразок (тобто ці одиниці в майбутньому не будуть продаватися як готова продукція), і вартість одиниці більше 20000 грн, на наш погляд, її слід обліковувати у складі ОЗ, у загальному порядку нараховувати амортизацію:

  • Дт 152 Кт 26 (склад) – переведено тару до складу капітальних інвестицій;
  • Дт 106 Кт 152 – введено рекламні зразки продукції в експлуатацію;
  • Дт 93 Кт 131 – нарахована амортизація.

З метою податкового обліку за ст. 138 ПКУ ці рекламні зразки також визнаються основним засобом.

 

Податок на прибуток

Витрати включаються до витрат на збут (рахунок 93) і зменшують фінрезультат до оподаткування (Дт 791 Кт 93), який є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ).

Податкових різниць в даній ситуації немає.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202517
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202530
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025239
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025777
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202547