• Посилання скопійовано

ПДВ при тимчасовому вивезенні товарів для ремонту

ТОВ - платник ПДВ вивозить за межі митної території України двигуни для здійснення їх ремонту, в режимі тимчасового вивезення. А потім повертає відремонтовані двигуни в Україну. Які особливості оподаткування ПДВ?

Відповідно до пп. 206.8 ПКУ, до операцій із вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі тимчасового вивезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ПДВ за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 19 МКУ.

Для поміщення в такий митний режим відповідальна за вивезення особа подає митному органу документи на товар, що підтверджують мету їх тимчасового вивезення (ч. 6 ст. 114 МКУ). В розглядуваній ситуації в документах зазначатиметься, що товари вивозяться для ремонту, після чого будуть повернені в Україну.

Строк тимчасового вивезення не повинен перевищувати трьох років (ч. 1 ст. 116 МКУ).

 

Чи складається ПН при здійсненні операцій із вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі тимчасового вивезення?

Відповідь на це питання наведена в підкатегорії 101.16, ЗІР. Податкова пише, що враховуючи те, що при здійсненні операцій із вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі тимчасового вивезення не виникають ПЗ з ПДВ та товари залишаються у власності особи, яка здійснює тимчасове вивезення таких товарів, ПН не складається.

Операції з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі тимчасового вивезення, до яких застосовується умовне повне звільнення від оподаткування відповідно до пп. 206.8 ПКУ, в податковій декларації з ПДВ не відображаються. Про це ми писали, приміром, тут, тут.

Митний режим тимчасового вивезення завершується шляхом реімпорту товарів, поміщених у цей митний режим (ч. 1 ст. 120 МКУ).

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 78 МКУ у митний режим реімпорту можуть бути поміщені товари, які були вивезені за межі митної території України у митному режимі тимчасового вивезення та ввозяться на цю територію до завершення строку дії цього митного режиму у тому самому стані, в якому вони були вивезені, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування та зберігання, а також змін, що допускаються у разі використання таких товарів у митному режимі тимчасового вивезення.

Відповідно до пп. 206.3 ПКУ операції із ввезення товарів у митному режимі реімпорту звільняються від оподаткування ПДВ.

Складати ПН на таку операцію не потрібно. В декларації з ПДВ вони не відображаються.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.202520
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.2025121
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202581
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025229
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.2025117