• Посилання скопійовано

Як ФОПу обліковувати вартість поштової доставки товару покупцям?

ФОП продає товари через інтернет-магазин. У разі вибору покупцем доставки поштою та повної передплати, вартість доставки автоматично додається до загальної вартості замовлення. ФОП отримує від покупця оплату за доставку і потім сплачує її перевізнику під час відправки товару покупцю. Самостійно ФОП послуги доставки не надає, тільки через перевізників. Всі оплати ФОП проводить через РРО у повній сумі. Чи повинен ФОП у фіскальному чеку виокремлювати вартість товару і вартість доставки? Чи потрібно додати КВЕД доставки товарів?

На нашу думку, якщо вартість доставки окремо не виділяється в чеку, а збільшує ціну самого товару, то таке збільшення ціни потрібно розглядати як збільшення доходів саме від продажу товарів, а не від послуг доставки.

Взагалі, продажна ціна товару повинна відшкодовувати ФОПу всі витрати, понесені на такий продаж, в тому числі і витрати на пересилання чи доставку товару покупцю. Тобто ФОП витрачає власні кошти на закупівлю товару, підготовку його до продажу, утримання магазину, на пересилання товару покупцю і т.п., а кінцева ціна продажу товарів повинна відшкодувати йому всі ці витрати і забезпечити певний прибуток, заради якого ФОП і веде підприємницьку діяльність. При цьому ціну товару не потрібно розкладати на витрати, які несе ФОП: приміром, відшкодування покупцями витрат на оплату хостингу інтернет-магазину зовсім не означає, що у ФОПа з’явився такий вид діяльності, як хостинг. Так само і з доставкою – це витрати продавця, а не дохід від послуг пересилання товарів.

Така ж ситуація виникає, якби ФОП сам доставляв товар покупцям, а для відшкодування своїх транспортних витрат відповідно збільшив ціну товарів, окремо не зазначаючи вартість доставки в рахунках на оплату покупцям. Тут теж не з’являється новий від діяльності, адже транспортування товару входить до операції з його продажу, якщо продавець пообіцяв доставити товар покупцю і це зафіксовано в умовах договору.

Отже, на нашу думку, ФОП може збільшувати ціну товару на власний розсуд, в тому числі і на суму понесених витрат з його доставки покупцю (поштою або власними силами – ситуація від цього не змінюється). При цьому в рахунках та фіскальних чеках зазначається саме ціна товару без виокремлення витрат ФОПа, понесених на продаж такого товару, зокрема, без виокремлення вартості доставки.

Відповідно, і додавати новий КВЕД не потрібно.

Повторимо, що це наша думка, яка є одним з можливих варіантів роботи.

Також ФОП може працювати за іншою схемою: окремо зазначати вартість доставки товару в рахунках та чеках. Знову ж таки на нашу думку, таке відшкодування витрат на доставку теж можна вважати доходом від продажу товарів, оскільки ФОП сам не доставляє товар (тобто не веде поштову діяльність як таку), а замовляє послуги доставки у поштового оператора. Втім, податківці можуть бути налаштовані занадто фіскально і дорікати ФОПу тим, що у нього немає окремого КВЕДа для доходів від «доставки» товарів. Щоб не сперечатися з ними, можна додати цей КВЕД.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

 • Особливості списання замортизованих МНМА та НМА, які не будуть використовуватися
  МНМА із строком використання 24 місяці, 100% амортизація, вийшли з ладу та потребують списання. Чи нараховувати ПДВ в цьому випадку? Також є НМА, який не введено в експлуатацію – це комп’ютера програма російського походження, буде списуватися з обліку. Чи достатньо для списання службової записки відповідальної особи про те, що ця програма не буде використовуватися у зв'язку із забороною використання такої програми? Чи виникає нарахування ПДВ, якщо придбали програму з ПДВ?
  04.12.202378
 • Як встановити межу суттєвості для витрат?
  Як в обліковій політиці описати межу суттєвості для визнання витрат минулого періоду в розмірі 0,2% від витрат (формулювання та нормативна база)?
  01.12.202374
 • Облік списаних автошин
  Підприємство списує шини, які були встановлені на вантажні авто, на причепах. Норма пробігу не досягнута, але висота протектору на межі допустимого, відновлення недоцільне. Які наслідки з ПДВ, якщо продати ці шини ФОП чи передати за договором на утилізацію спеціалізованому підприємству?
  30.11.20231 450
 • Модернізація ОЗ запчастинами, знятими з іншого ОЗ: як визначити вартість запчастин?
  Підприємство має повністю замортизований сервер, який раніше був модернізований додатковими планками пам’яті. Ці планки теж замортизовані. Тепер вони встановлюються на інший сервер. Чи визнаються ці планки пам’яті активом, якщо їх вартість не може бути достовірно визначена?
  29.11.202354
 • Підприємство придбало товар у нерезидента: що в обліку?
  Підприємство придбало товар у нерезидента. Польська компанія надала послуги перевезення територією Польщі. Товар частково продано польській компанії, частково - завезено на митну територію України. Як відобразити це в бухобліку?
  29.11.202356