• Посилання скопійовано

ТОВ володіє 100% статутним капіталом іншого ТОВ: як відобразити в обліку?

ТОВ володіє 100% у СК іншого ТОВ (обидва на загальній системі, без податкових різниць). Чи повинна здаватися консолідована фінзвітність? Чи застосовується метод участі в капіталі?

Чи обов’язково обліковувати інвестицію за методом участі в капіталі?

Так, обов’язково.

Детально це питання ми розглядали, приміром, тут. ТОВ, яке володіє 100% у СК іншого ТОВ, є материнським підприємством, а друге ТОВ є дочірнім. Фінінвестиції в дочірні підприємства обліковують за методом участі в капіталі (див. пп. 11 НП(С)БО 12).

Про особливості бухгалтерського обліку при застосуванні методу участі в капіталі можна почитати статті за посиланням нижче. Внаслідок застосування цього методу в бухобліку ТОВ можуть виникати доходи (на субрахунку 721) та/чи витрати (на субрахунку 961).

 

Як метод участі в капіталі впливає на податок на прибуток?

Якщо платник податку на прибуток коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці, то він застосовуватиме різниці за пп. 140.4.1 і пп. 140.5.3 ПКУ.

Але якщо не коригує на податкові різниці, то такі різниці він не застосовуватиме.

Про різниці можна почитати, приміром, тут.

 

Чи повинна здаватись консолідована фінзвітність?

Материнське підприємство повинно складати і подавати консолідовану фінзвітність (див. абз 1 ч. 1 ст. 12 Закону про бухоблік).

Особливості складання такої фінзвітності встановлені НП(С)БО 2. Тож за загальним правилом материнське ТОВ з розглядуваної нами ситуації має складати і подавати консолідовану фінзвітність.

Разом з тим згідно з п. 6 розд. І НП(С)БО 2 підприємства, що контролюють інші підприємства (крім підприємств, що становлять суспільний інтерес), можуть не подавати консолідованої фінансової звітності, якщо разом із контрольованими підприємствами їхні показники на дату складання річної фінансової звітності не перевищують двох із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів - до 4 мільйонів євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 мільйонів євро;
  • середня кількість працівників - до 50 осіб.

Таким чином, якщо материнське ТОВ у розглядуваній ситуації відповідає критеріям п. 6 розд. І НП(С)БО 2, воно може не подавати консолідовану фінзвітність.

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»