• Посилання скопійовано

Облік продажу металобрухту з подальшим перерахуванням коштів до бюджету

КП оприбуткувало металобрухт після списання ОЗ, який було реалізовано спеціальному підприємству. Згідно з рішенням міської ради, кошти від продажу металобрухту, які надійшли на рахунок підприємства, перераховуються до місцевого бюджету. Як відобразити в обліку таку операцію?

Як передбачено п. 44 Методрекомендацій №561, деталі, вузли, агрегати та інші матеріали, отримані внаслідок розбирання та демонтажу ОЗ, що ліквідуються, оприбутковують із визнанням іншого доходу та зарахуванням на рахунок обліку матеріальних запасів 209 «Iнші матеріали».

Разом з цим, відповідно до п. 5 П(С)БО 15, дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Своэю чергою, згідно з п. 6 П(С)БО 16, витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

Отже, оприбуткування металобрухту в обліку відображається записом - Дт 209 Кт 746. Оскільки подальша передача металобрухту переробному підприємству передбачає, що оплату спочатку отримає саме підприємство, то вважаємо, що на дату такої передачі у підприємства також виникнуть доходи:

  • Дт 943 Кт 209 – списано собівартість металобрухту;
  • Дт 36 Кт 712 – відображено дохід у вигляді вартості металобрухту;
  • Дт 311 Кт 36 – отримано кошти за металобрухт.

Далі необхідно зважати на формулювання у рішенні ради. Якщо, наприклад, у рішенні передбачено, що підприємство загалом повинно передавати виручені кошти від вторсировини до бюджету, то на дату отримання таких коштів варто відобразити зобов’язання перед бюджетом одночасно з нарахуванням витрат (Дт 949 Кт 685). Рахунок 685 обраний з тієї причини, що це не податкові платежі, а за рішенням ради.

Подальша сплата цих коштів до бюджету відображається відповідно записом - Дт 685 Кт 311.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Чи дисконтувати заборгованість, строк за якою періодично продовжується?
    Мале ТОВ орендує нежитлове приміщення, строк оренди неодноразово продовжувався додатковими угодами, забезпечувальний платіж частково повертався, в обліковій політиці визначено відображення довгострокової дебіторської заборгованості за теперішньою вартістю. Чи підлягає ця заборгованість дисконтуванню? Якщо так, з якої дати починати дисконтування? Чи потрібно застосовувати ретроспективний метод?
    Сьогодні 09:0913
  • Нюанси обліку залишку коштів ТОВ при визнанні банку неплатоспроможним
    На поточному рахунку ТОВ у банку, який визнали неплатоспроможним, є залишок коштів. Як обліковувати дані кошти? Чи потрібно обчислювати резерв? Чи треба визнавати та розраховувати на базі такого резерву відстрочений податок на прибуток?
    12.05.202522
  • Витрати на благодійний захід: як списати?
    Благодійний фонд реалізує різні проєкти (наприклад, вивчення мови, імідж українця тощо) для дітей, для жителів міста, інколи декілька днів, де пригощають кавою, чаєм, смаколиками. Як повинен виглядати бланк на списання та як часто потрібно його робити: щодня чи після закінчення проєкту? Ініціатива проведення таких проєктів може бути від фонду, чи потрібне прохання якоїсь організації або ж дозвіл місцевої влади?
    12.05.2025137
  • Продаж частки в дочірньому ТОВ: облік та податкові наслідки
    Розглянуто питання визначення собівартості фінансової інвестиції (частки в статутному капіталі дочірнього підприємства, що обліковується за методом участі в капіталі) для цілей оподаткування податком на прибуток при її продажу. Проаналізовано виникнення податкових різниць при такій операції та необхідність складання дочірньою компанією проміжної фінансової звітності на дату продажу частки
    09.05.202553
  • Чи повинні ФОПи, які надають бухгалтерські та ріелторські послуги, стати на облік в Держфінмоніторингу?
    ФОП надає бухгалтерські послуги та має на обслуговуванні ФОПf - ріелтора. Чи є вони суб'єктами первинного фінансового моніторингу? Чи потрібно їм реєструватися в Мінфіні? Чи потрібно подавати звіт щодо моніторингу, а якщо так, то за якою формою?
    09.05.2025748