• Посилання скопійовано

Списання витрат на орендоване авто

У вересні оформили страхування автомобіля, який орендуємо у фізособи з 06.10.2021 до 06.10.2022 рр. Витрати віднесли на рахунок 39 з щомісячним списанням на витрати (92 рахунок). Термін дії договору оренди – до 13.10.2021 р., забули продовжити договір. Новий договір оренди укладено з 20.12.2021 року. Як правильно списати витрати на страхування?

Відповідно до ст. 802 ЦКУ, порядок страхування відповідальності орендаря за шкоду, яка може бути завдана іншій особі у зв'язку з використанням автомобіля, встановлюється законом. 

За визначенням п. 1.6 ст. 1 Закону №1961 власником автомобіля на підставі договору оренди є орендар.

Отже, перед використанням орендованого автомобіля орендар повинен застрахувати свою цивільну відповідальність.

Нагадаємо, що витрати орендаря на страховку обліковуються аналогічно орендній платі.

Із запитання випливає, що орендар при отриманні в оренду автомобіля, окрім орендної плати, мав нещодавні витрати на страхування цього автомобіля і через те, що договір оренди не було продовжено виник залишок на рахунку 39, який необхідно списати. Для проведення списання в обліку слід зробити проведення: Дт 949 Кт 39.

Водночас згідно до пп. «е» 164.2.17 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ), зокрема, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Тобто, якщо договір оренди на автомобіль не був продовжений після закінчення дії його терміну, то сума страховки буде додатковим благом для фізичної особи і підлягатиме оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % і ВЗ за ставкою 1,5 % та підлягатиме відображенню у відповідному місяці кварталу в Додатку 4ДФ об'єднаної звітності за ознакою «126».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025111
  • Автомобіль замортизований, але працює: що робити бухгалтеру?
    На підприємстві є машини, які повністю замортизовані. Чи можна здійснювати перевезення товарів на замортизованих машинах? Як донарахувати вартість замортизованої машини?
    26.06.20251 932
  • Послуги від нерезидента: особливості обліку та оподаткування
    Підприємство оплатило з гривневої корпоративної картки за послуги нерезиденту згідно знаданим інвойсом у валюті. Кошти списалися у гривні за комерційним курсу на день проведення операції банком. Як відобразити таку операцію в бухобліку? Які її наслідки з ПДВ?
    25.06.2025367
  • Придбали рослини в горщиках для офісу: як обліковувати?
    Підприємство придбало рослини в горщиках для прикрашення (озеленення) офісу. Вартість однієї рослини - 26 500,00 грн без ПДВ. Як слід обліковувати ці рослини у бухгалтерському та податковому обліках?
    25.06.2025117
  • Аванс за платні дороги Латвії: як облікувати?
    Директор автотранспортного підприємства здійснив передоплату в іноземній валюті за користування платними дорогами в Литві через спеціалізований сайт https://smsvinjetes.lv/ru, використовуючи ключ до рахунку підприємства. На момент оплати невідомо, який конкретний транспортний засіб і яку суму використає. Як відобразити дану операцію в обліку?
    24.06.2025176